Počasí překvapilo. Meteorologové narychlo změnili předpověď, budou panovat nečekané teploty

Lidé už se touto dobou měli pomalu, ale jistě připravovat na příchod podzimu, a to i spolu s typickým počasím, které toto roční období provází. Předpovědi ostatně tímto způsobem vycházely a minulé dny měly být zase na dlouhou dobu posledními opravdu letními. Jenže co se nestalo. Meteorologové museli narychlo své předpovědi změnit, protože studená fronta se kamsi zatoulala. Namísto toho dostanou letní teploty nový impuls a vyletí ještě výše.

Budou zase třicítky

Víkend by měl být skutečně velmi příjemný, přičemž na sobotu se předpokládají teploty 23 až 27 °C, a to při jasné až polojasné obloze. V noci sice už bude docela chládek, když teploty klesnou až k osmi stupňům Celsia, avšak to je v tomto období přijatelné. Ještě o stupínek tepleji potom bude v neděli, jak vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Kdo by snad očekával, že to bude poslední teplý víkend v roce a v dalším týdnu už se přeci musí ochladit, byl by na omylu. Čekají se totiž opravdu zajímavé věci. “Nejvyšší denní teploty budou 25 až 29 °C, v Čechách ojediněle až 30 °C,” uvádí ČHMI ve své předpovědi. Významně stoupnou i nejnižší noční teploty, a to na 16 až 12 stupňů Celsia.

Foto: Shutterstock

Teploty jen tak neklesnou

V úterý sice většinu území zasáhnou přeháňky, někdy dokonce až bouřky, avšak během dne budou srážky ustávat. V noci bude opravdu teplo, protože nejnižší teploty dosáhnou 19 až 15 °C. Ty denní pak sice o něco klesnou, ale stále by se měly dostávat až na nějakých pětadvacet stupňů. Podobně bude také ve středu.

Postupný pokles teplot nicméně opět přeruší čtvrtek a další dny, kdy bude znovu krásně polojasno až jasno, a to při nejvyšších denních teplotách dosahujících 24 až 28 °C. Ani tehdy tedy nelze vyloučit, že padnou třicítky. A to už přitom budeme skutečně v podzimu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments