Počítač v roce 1973 předpověděl konec světa do roku 2040. Větší část předpovědi už se naplnila

Konec světa byl již očekáván několikrát, naštěstí ještě nenastal. Měl být při změně století z roku 1999 na rok 2000. Konec bytí měl také nastat při konci mayského kalendáře v roce 2012. Žádný z vymyšlených scénářů se nekonal. Počítač před několika desítkami let předpověděl budoucnost lidstva. Predikce děsí současníky.

Prediktivní počítač

V roce 1973 byli odborníci z MIT osloveni, aby vytvořili popis světa a lidské populace. Využili programu WorldOne vytvořený počítačovým mágem Jeyem Forrester. Aplikace dokáže analyzovat svět jako jeden veliký celek. Zohledňuje znečistění planety, růst nebo pokles populace, množství zdrojů přírodních surovin nebo celkovou životní úroveň. Je to velmi inteligentní přístroj, který dokáže poskytnout relevantní predikce. Zdokumentoval horizont let 1900 až do roku 2060. Díky této předpovědi se mohlo odhadnout, jak na tom planeta bude v budoucnu.

Nastane reálný konec světa

Odhaduje se, že číslo populace poroste po trvání celého současného tisíciletí. Kvalita života od počátku 20. století až do 40. let stoupala. Následně přišel zlom a pokles. V roce 2020 jsme prý na stejné kvalitě života jako v roce 1900. Zásoby přírodních surovin jako je ropa či uhlí se budou pouze tenčit a tenčit.

Kritický stav nastává v oblasti čistoty životního prostředí. V současnosti se nacházíme v hraničních hodnotách. Jestli něco rychle nezměníme, planetu si neodvratně poškodíme. Nebo se dříve utopíme v odpadcích. Co se týče ovzduší, také se pohybujeme v rizikových hodnotách. Může začít být pro lidi dokonce toxické. Vědci odhadují, že kolem roku 2040 by lidé mohli přestat existovat. 

Zdroj: Twitter

Zabije nás ovzduší

Světová zdravotnická organizace říká, že devět z deseti lidí trpí na respirační onemocnění. Na vině je velmi silně znečištěný vzduch. Z těchto důvodů ročně zemře až 7 milionů lidí. Nevhodné ovzduší způsobuje nejen respirační nemoci, ale také rakovinu nebo kardiovaskulární nemoci. Z toho důvodu se zavádí Zelená dohoda, která má za úkol snížit množství skleníkových plynů čímž zaručí klimatickou neutralitu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Wikipedia, TechnologyReview, OpenCulture

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments