Podnikatel se zpozdil s platbou DPH. Finanční úřad mu vyměřil pokutu 50 tisíc korun a zastavil auto. Okamžitě se přesouvám do zahraničí, říká

V rámci epidemie ministryně financí Alena Schillerová deklarovala, že stát bude vůči podnikatelům volit mírnější postup a nebude docházet k tomu, že by byly vyměřovány vysoké pokuty za bagatelní nedopatření či opomnění ve věci daňových povinností. Jak se ale zdá, realita je trochu odlišná. Na sociálních sítích se o svůj příběh podělil podnikatel, kterého rozhodnutí finančního úřadu šokovalo.

V téhle zemi podnikám skoro 20 let. Zaplatil jsem miliony na daních a pojištění. Díky pandemii šlo podnikání jedné z mých firem firem totálně do kopru a nebyly zakázky. Řešil jsem úmrtí babičky a pro mě důležitější věci než firmu. Zapomněl jsem proto zaplatit jedno DPH. Bylo to par tisíc, doplatil jsem to později. No big deal. Stává se,” napsal podnikatel Martin Kautský na svůj facebookový profil. “Finančák mi ale okamžitě napařil pokutu 50 tisíc. Napsal jsem jim, že se asi zbláznili. Že si asi nevšimli, že je pandemie a my malí podnikatele krachujeme, nemáme na nájmy, zaměstnance apod. Že jsem DPHčko doplatil.

Kautský finančnímu úřadu navrhl, že je ochoten zaplatit spravedlivé penále z dlužné částky a zda by mu mohli vysokou pokutu odpustit. Jenže úřad jeho žádost zamítl, což podle něj vůbec nekoresponduje s tím, co říkají politici veřejnosti.

TAKZE TYVOLE! Takhle nasranej jsem nebyl snad pet let. V tehle zemi podnikam skoro 20 let. Zaplatil jsem miliony na…

Posted by Martin Koudy Kautsky on Friday, January 22, 2021

Když mu byla žádost zamítnuta, požádal podnikatel Martin Kautský alespoň o to, aby ji mohl splatit formou splátkového kalendáře. Ukázalo se, že ani to nebude bez dalšího možné. Finanční úřad podnikateli zaslal rozhodnutí o zřízení zástavního práva na jeho vozidlo.

Takže žádný prominutí pokuty, žádný splátkový kalendář, milý podnikateli. My ti pěkně dáme zástavní právo na firemní auto ve třicetinásobný hodnotě pohledávky,” shrnuje věc Kautský.

Takže milej zlatej finančáku a českej státe. Díky za QR kód v tom dokumentu. 50 000 Kč vám teda hned posílám a jsou to poslední prachy, který ode mě uvidíte. Podnikání přesouvám do zahraničí a sebe přesouvám do šedý zóny. V ČR už na daních nezaplatím ani korunu.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments