Zdeněk Pohlreich je dalším privilegovaným, který dostal vakcínu přednostně, dokonce si ji vyžádal. Hanba by mě fackovala, okomentoval to Novotný

Restauratér a oblíbený televizní bavič Zdeněk Pohlreich je dalším člověkem, který se dostal k očkování proti koronaviru, aniž by bylo jasné, z jakého důvodu se tak stalo. Třiašedesátiletý šéfkuchař dostal vakcínu už v prvním lednovém týdnu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. V té době přitom byla dostupná pouze pro zdravotníky. O věci informoval server Seznam Zprávy.

Pan Pohlreich byl v naší nemocnici naočkovaný hned na začátku ledna. Naočkovaný byl vakcínou z druhé dodávky, kterou se u nás očkovalo,” uvedla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Důvodem, proč mohl být Pohlreich očkován, je podle nemocnice záslužná činnost, které se věnoval v jarní vlně epidemie, kdy jeho a další restaurace vařily jídla pro záchranáře, hygieniky a lékaře, kteří se nestíhali správně stravovat. Pokrmy zajišťoval také pro zaměstnance Všeobecné fakultní nemocnice, což byl jeden z důvodů, proč se k vakcíně dostal.

Podle mluvčí nemocnice se Zdeněk Pohlreich ocitl na seznamu náhradníků, kteří dostali očkování, když nějaké dávky vakcín zbyly. Šéfkuchař měl prý velký zájem o to, aby byl na seznam, který byl primárně určen pro zdravotníky, zařazen. “Hlásil se o to aktivně, jestli by dávku mohl dostat. A když se zjistilo, že zbyla, tak zavolali jemu,” vysvětlila mluvčí VFN Heřmánková.

Ředitel VFN David Feltl přitom dříve uváděl, že na seznam se mohli dostat i lidé mimo nemocnici, ale podmínkou bylo, že jim musí být více než 65 let. To však Pohlreich o dva roky nesplňuje.

Pohlreich nechtěl své očkování komentovat. “Absurdní, naprosto absurdní,” odpověděl šéfkuchař na dotaz Seznam Zpráv. Později doplnil, že je kardiak, ale s očkováním to prý nesouvisí.

Na sociálních sítích se oblíbený restauratér dočkal odsouzení. “Naprostá ubohost. Miláček davů jak nebude lynčován jako ostatní. Těším se, jak to budu pozorovat. Hanba by mě fackovala,” napsal například řeporyjský starosta Pavel Novotný.

Jde tak o další případ, kdy byl prioritně očkován někdo, kdo na to v dané chvíli neměl nárok. Naposledy se řešila vakcína pro šéfa VZP Zdeňka Kabátka či pro královéhradeckého radního Zdeňka Finka a jeho manželku. Ze své funkce už musel odstoupit šéf Státního zdravotního úřadu Pavel Březovský, který nechával proočkovat zaměstnance.

Foto: zdenekpohlreich.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments