Pojďme do ulic svrhnout vládu, vyzývá Janek Ledecký. Covid mě připravil o miliony, stěžuje si

Zpěvák Janek Ledecký patří k nejhlasitějším kritikům vládních opatření. Ve svých pravidelných videích na sociálních sítích dokonce bagatelizoval hrozbu koronaviru a vyzýval k tomu, aby se zrušily restriktivní opatření, jež se mimo jiné citelně dotkly jeho pěvecké a podnikatelské činnosti. Ledecký dlouhodobě patří k nejúspěšnějším podnikatelům v showbyznysu v České republice.

Do dnešního dne jsem musel zrušit 60 koncertů, 18 představení v divadle, u kterých jsem koproducent a investor, takže tam přicházím ještě o návratnost investice. Řádově jsou to miliony korun. Ale nevzdávám to,” prozradil Ledecký pro deník Blesk.

Dokud nesvrhneme vládu, hrát nebudeme

Ledecký je v pohledu na současnou situaci velmi radikální. Příliš nebere v potaz, že vláda svými kroky chce zamezit šíření epidemie, jež v jednu dobu ohrožovala celý zdravotnický systém. Jde mu podle všeho primárně o to, aby lidé mohli svobodně podnikat a vydělávat peníze. “Nic nenasvědčuje tomu, že by cokoli bylo možné. Dokud nesvrhneme vládu, zřejmě hrát nebudeme. Musíme asi jít do ulic, jinak se tahle země nevzpamatuje,” uvedl Ledecký, který je také otcem alpské lyžařky a snowboardistky Ester Ledecké.

Podle Janka Ledeckého už je zrušených akcí tolik, že je nebude možné realizovat v náhradních termínech. Některé potom logicky ani přesunout nejde. “Jezdím nepřetržité vánoční turné a letos bude přetržené. Mám ho naplánované a už je i de facto vyprodané,” popsal jeden z příkladů zpěvák.

Těžko ale říct, jakou by si Ledecký představoval alternativu k současné vládě, když k podobným opatřením přistupují státy všude na světě.

Foto: archiv J. Ledeckého

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments