Odhalený Radek z reality show Svatba na první pohled. Diváci jsou přesvědčeni, že v ní hrají placení komparzisté

První díly reality show Svatba na první pohled si získaly očekávanou sledovanost a potvrdily tak celosvětovou úspěšnost tohoto zahraničního konceptu i pozici největšího želízka v ohni, které televize Nova pro tento podzim nabízí. Pochopitelně došlo ke standardním diskuzím, ať už nad charaktery jednotlivých účastníků nebo nad samotným smyslem podobného projektu, kdy opět jedna skupina zarytě tvrdí, že na něco tak trapného a úchylného se nelze dívat. To vše ale jen podporuje popularitu show, o které se pak lidé baví mezi sebou, ať už na ni mají jakýkoliv názor.

Bude to průšvih?

Teď se ale ukázal skutečný problém, který by pro TV Nova i celou, dosud dobře rozjetou show, mohl skončit velkou blamáží. Televize tento projekt totiž uvádí jako sociální experiment, ve kterém účinkují skuteční lidé sami za sebe. Ti se svěří do rukou samozvaných expertů na genetiku či vztahy a dojdou si až pro kýžené Ano u oltáře, aniž by se kdy předtím viděli.

Tento dojem ale dostal povážlivou trhlinu poté, co se ukázalo, že přinejmenším jeden z účastníků této reality show, uplakaný kurýr Radek, má předchozí zkušenosti s komparzem a účinkoval v hraných projektech, které se tvářily jako skutečné. Řeč je především o pořadu Nebezpečné vztahy v TV Barrandov, kde si střihnul roli rozvedeného otce Petra. Podle velké části diváků jde o důkaz toho, že v show neúčinkují lidé sami za sebe, ale coby námezdní síly, které dělají to, co jim řekne režie.

Podivný případ Radek

Diváci hned začali poukazovat na to, že celá Radkova postava je podivná a jeho “krytí” je příliš průhledné. Televize ho uvedla jako génia s IQ 160, který má zároveň obří emoční inteligenci. Jenže pracuje jako kurýr a kromě toho, že si pamatuje nějaká ta fakta, jako kdovíjaký myslitel nepůsobí.

Další potom poukazují na to, že celý pořad je poněkud podivný a že se k sobě páry až překvapivě hodně nehodí, když si přitom měly rozumět. “Ten pořad se mi líbil, než vyšlo najevo, že je to podvod, škoda,” napsala jedna z divaček na sociální sítě. “Tak koukám, že pan s vysokým IQ (bůh ví, jak to je) se rád ukazuje v reality show. No, ještěže se všeobecně dlouho ví, že vše je všude nahrané,” uvedla další.

To jako fakt je komparz? To jsem netušila. Tak tím to pro mě skončilo, hrané mě to nebaví,” dala pořadu vale další z dřívějších fanynek.

Televize se snaží bránit a stále tvrdí, že s účastníky je to přesně tak, jak tvrdí. Oni sami se k tomu přitom vyjádřit nemohou, protože mají podepsané velmi přísné smlouvy s hrozbou pokut. “Zájemci o účast z řad široké veřejnosti se přihlásili na základě výzvy, která byla odvysílána v naší televizi. Z přihlášených uchazečů byly následně odborníky utvořeny čtyři kompatibilní dvojice,” uvedla tisková koordinátorka pořadu Jana Lohrová.

Foto: oficiální materiál / TV Nova

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments