Pojďme na chvíli nemít názor, vzkázal Libor Bouček lidem poté, co porazil koronavirus

Libor Bouček patřil mezi ty osobnosti zábavního průmyslu, které od počátku epidemii koronaviru nezlehčovaly a naopak se k ní stavěly zodpovědně. Osud tomu však chtěl, aby tento oblíbený moderátor nemocí Covid-19 onemocněl. O své zkušenosti s touto zákeřnou chorobou hovořil už krátce poté, co se nakazil a kdy zažíval nepříliš příjemné stavy, jež covid způsobuje i těm, kdo mají takzvaně lehký průběh, tedy nemusí být hospitalizováni ve stále plnějších nemocnicích. Zde už vážně hrozí, že ti, kdo se koronavirem nakazí dnes, se do nemocnice vůbec nemusí dostat. Také proto vláda začala řešit záložní kapacity zdravotnického systému, ať už materiálové nebo personální.

Krátká paměť už nesahá do New Yorku či Itálie

Každopádně, Libor Bouček se s koronavirem popral a zdá se, že více než úspěšně. Dnes poprvé dorazil do práce a opět neváhal spoluobčany varovat před podceňováním tohoto nebezpečí, které je mezi Čechy bohužel stále velmi rozšířené.

Samozřejmě v době sociálních sítí je ta paměť strašně krátká. Ale podívejte se na to, co se dělo v Bergamu a Itálii nebo co se dělo v New Yorku a na to, co se bohužel s velkou pravděpodobností bude dít tady,” říká Libor Bouček. “Jasně, ta nemoc není ebola, není to smrtící virus, který vyhladí půlku populace, to v žádném případě. Ale jde o to, že ta nemoc plní nemocnice a to, co nás čeká, bude jeden z nejvážnějších stavů zdravotnictví na území Česka.

Vyříkejme si to, až bude po všem

Podle moderátora je na celé věci nejšílenější, že na koronavirus má každý svůj názor, svou pravdu a to je věc, která nám může hodně uškodit. Právě tady mimochodem spatřuje velké nebezpečí sociálních sítí a tato krizová situace nám ukazuje limity a že bychom se měli vrátit o něco zpátky. “Radím všem, ať zapomenou na to, že sociální sítě dávají prostor každému prosadit svůj názor. Pojďme na chvíli nemít názor. Pojďme na chvíli, my co tomu nerozumíme, být zticha a pojďme si to vyříkat potom, až tady budou lidi zdraví,” vyzývá Libor Bouček občany České republiky.

Foto: Facebook L. Boučka

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
28 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments