26. 6. 2024

3 příspěvky u článku “Pojišťovny už si s elektromobily neví rady. Posílají je rovnou na vrakoviště, takový je to šunt

 1. Baterie do EV se bežně opravují, jedná se o modulovou konstrukci. Tzn. že se vymění třeba 1 modul a baterie dál funguje. Nadpis článku je hloupý a nepravdivý.

 2. Elektromobil nikdy ekologický nebude. Toho v podstatě nelze se současnou bateriovou technologií docílit, neboť životnost baterie je cca 8-10 let (500 cyklů), tedy zatímco spalovací motor bude jezdit i po 30 letech provozu, elektromobily si za tu dobu budete muset koupit 3-4. Při vyšším nájezdu přes 25tkm ročně i více. Z toho tedy vyplývá, že elektromobily jsou značně neekologické. Ale to je jedno, elektromobily nevznikly kvůli ekologii, nýbrž na politickou objednávku. Je to logické, protože 10% nejbohatších lidí, kteří ovládají veškeré světové dění, musejí i přes své peníze stát mnohdy v kolonách na ucpaných silnicích, či se pohybovat v přeplněných přímořských rájích mezi davy turistů, pokud tedy nevlastní vlastní soukromý ostrov, kterých ale zase není tolik na prodej. Pakliže obyčejným lidem znemožní individuální dopravu, rázem budou mít svět pro sebe.

  A co se týče opravitelnosti baterií, tak ono to ve své podstatě nemá smysl. Baterie má danou životnost počtem dobíjecích cyklů. Pakliže mi po 450 cyklech odejde některý článek, nemá smysl ho draze měnit, protože za týden odejde další a do půl roku odejdou postupně všechny. Elektromobil je prostě auto na 8 let a pak jde do šrotu. Až to lidé pochopí, přestanou to kupovat. Problém je v tom, že to řada lidí není schopna pochopit a proto se dnes běžně stává, že si někdo koupí 8 let starou Teslu a za půl roku z toho má nepojízdný vrak a ještě se tomu diví.

  Osobně si elektromobil nikdy nekoupím, nemám problém udržet svoje staré auto klidně dalších 50 let při životě a pokud mi daněmi či zákazy znemožní jeho rentabilní provoz, nemám taktéž problém emigrovat z tohoto pošahaného EU spolku např. do Argentiny a dožít si tam v klidu a pohodě, ale neviděl bych to tak černě. Domnívám se, že spalovací motory tu s námi nakonec budou ještě hodně dlouho.

  1. Prosím Vás nešiřte tady bludy. Dnešní aku v EV mají životnost min 3000 cyklů a více. A samozřejmě je EV ekologičtější než jakýkoliv spalovák. 8 let je záruka a ne životnost.Větší problém je šíření těchto
   nesmyslů od lidí , kteří tomu absolutně nerozumí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *