Inkvizice měla opravdu temnou historii, ukázal otevřený archiv. Jeptišky neměly na růžích ustláno

Dcera knížete toužila po jediné věci – sloužit Pánu bohu. Jakmile však nastoupila do kláštera v Římě, čekal ji šok. Musela si zažít nepěkné věci. Opravdu byla víra tak svatá a nevinná? Vatikánu se tajemství nepodařilo udržet a pravda vyšla na povrch.

Kdo byla Katharina von Hohenzollern?

Její celoživotní přání bylo oddat se zbožnému životu. S Katharinou von Hohenzollern se osud rozhodně nepáral. Ovdověla i prožila těžkou nemoc. Ve čtyřiceti letech se její touhy vyplnily. Na doporučení zpovědníka vstoupila do kláštera františkánských jeptišek Sant´Ambrogio v Římě. Měly se jí začít plnit sny. Místo toho zažila sexuální obtěžování i vraždy.

Žádný ráj na zemi

Jako nově příchozí byla velmi překvapená z klášterního kultu, tvořeného okolo mladé a okouzlující abatyše Marie-Luisy. Proč ale? Katharina zanedlouho zjistila, že postelí Matky představené prochází nejen sestry, ale také klášterní zpovědníci.

Nesouhlas v klášteře neexistuje

Jakmile se Katharina von Hohenzollern v klášteře rozkoukala, ihned ji čekal zasvěcovací rituál v soukromých prostorách Marie–Luisy. Během něho měla princezna přijímat boží sílu. Katharina intimní proces s nymfomankou odmítla, avšak abatyše si takové chování nenechala líbit. Rozhodla se se princezny zbavit.  

Foto: Shutterstock

Smutný konec princezny z Hohenzollernu?

Marie-Luisa chtěla zabíjet sofistikovaně, byla obrněna trpělivostí, protože dokázala rok sypat Katharině do jídla i pití opium, rulík zlomocný nebo skelný prášek. Nic z toho však nezabíralo. Všechny pokusy o otravu přežila. Katarina neváhala a napsala dopis o dění v klášteře arcibiskupovi, který byl shodou okolností její příbuzný.

Arcibiskup nelenil a ihned se rozhodl nahlášení prověřit. Potvrdilo se, že Maria-Luisa systematicky omamovala sestry bylinkami, aby byly v noci povolnější. Na rukou také měla smrt tří jeptišek. Klášter byl rozpuštěn a abatyše potrestaná. Církev se tuto situaci značila ututlat, nicméně všechno nakonec vyplave napovrch.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheGuardian, Reviews.history

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments