Pokud se Karel Schwarzenberg neomluví za nehorázný výrok, ve straně končím, řekl vlivný člen TOP 09

TOP 09 má zjevně vážný problém. V důsledku skandálu Dominika Feriho a následných výroků představitelů této strany, které sexuální predátorství svého poslance relativizují, se bouří členská základna tohoto konzervativně-liberálního uskupení. První lidé už pohrozili odchodem ze strany, mezi nimi i vlivný člen a podporovatel Ondřej Kania, který vlastní a řídí síť soukromých škol.

Rozhodl jsem se, že pokud do konce týdne nepřijde omluva od čestného předsedy mé strany Schwarzenberga, případně místopředsedy Czernina, za jejich nehorázné (v případě Karla Schwarzenberga), či relativizující výroky k závažnému obvinění, tak vystoupím z TOP 09,” uvedl na svém facebookovém profilu Ondřej Kania.

Naráží tak především na výrok Karla Schwarzenberga, který omlouvá počínání Dominika Feriho. “Nikdy jsem nic takového neslyšel a co je prosím nevhodné chování? A co je sexuální obtěžování? Že 25letý kluk se snaží holku dostat do postele a opačně bylo vždy považováno za normální. Tak prosím nebuďme pokrytci,” uvedl Schwarzenberg pro server idnes.cz. Senátor Tomáš Czernin se potom dopustil relativizujícího výroku: “Doufám, že to pro něj dopadne dobře. Já se domnívám, že se stal skutečně obětí, a věřím, že se s tím vypořádá. On řekl, že hodlá podat trestní oznámení sám a že se hodlá bránit soudně, tak podle toho, jak se chová, má zřejmě svědomí čisté.

Jako člověk, který nese plnou zodpovědnost mimo jiné za stovky studentek, které studují na mých školách, nechci být a nemohu si dovolit být jakkoliv spojen, byť „jen“ stranickou legitimací, s výroky a relativizací tohoto typu u tak závažných obvinění,” prohlásil k těmto slovům Kania.

Podle něj jeho konání nesouvisí s tím, zda je Dominik Feri vinen, nebo nevinen, ale právě s výroky, které od vysokých představitelů TOP 09 padají na základě velmi vážného obvinění. Podle Ondřeje Kanii si osobnosti s takovým morálním a společenským kreditem, jaký požívá právě Karel Schwarzenberg, nemohou dovolit výroky podobného typu. “Je to absolutně nepřijatelné. Je to pro mě rovněž obrovské zklamání, protože Karel Schwarzenberg byl ten, kvůli kterému jsem do strany vstupoval,” řekl Kania.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments