Poloha při spánku významně ovlivňuje zdraví celého organismu. Lidé opakují stejné chyby, naučte se spát správně

Máte při spánku svou oblíbenou polohu? Možná vás to překvapí, ale to, v jaké poloze spíte, by vám nemělo být lhostejné. Způsob, jakým trávíte velkou část svého života totiž do velké míry rozhoduje o zdraví celého těla.

Někdo si odpočine na boku, jiný na zádech nebo na břiše. Každá z těchto pozic uleví jiné části těla, může jí však i přitížit. I poloha při spánku má velký vliv na naše tělo.

Spaní na boku

Asi nejčastěji usínáme s polohou na boku. Můžeme být otočeni směrem zády k partnerovi i čelem k sobě. Tato pozice je velmi příjemná, je také zcela ideální polohou pro vaši páteř, která si v této pozici opravdu odpočine. Svaly se mohou během spánku zregenerovat a srovnáte si záda. Zbavíte se nepříjemných bolestí, které vás trápí během dne. Pomáhá i těm, co mají potíže s chrápáním. Měli byste však občas ležet i na zádech, abyste podpořili správnou funkci vnitřních orgánů.

Spaní na zádech

I poloha na zádech prospívá regeneraci našich zad a uleví páteři. Polštář by měl být menších rozměrů, aby mohl vyplňovat pouze oblast pod krkem. Neměl by zasahovat až pod lopatky, jinak dochází k nevhodnému zakřivení páteře. Také by neměl příliš zvyšovat hlavu, jinak si zaděláváte na bolest krční páteře a další zdravotní obtíže. Tato poloha vám může také ulevit při potížích s pálením žáhy. Během těhotenství se ale raději přetočte na bok. Nebudete tak zatěžovat srdce a krevní oběh. Více si také odpočinete, zregenerujete tělo a bude se vám lépe dýchat.

Spánek na břiše

Mnoho lidí polohu na břiše miluje. V této poloze se cítí opravdu velmi příjemně, obzvláště pokud si pokrčíte jednu nohu do pravého úhlu. Pro dlouhodobé spaní a spánek během celé noci se však příliš nedoporučuje. Většinou si při ní dost nepřirozeně namáháte krční páteř, obzvláště pokud si dáte polštář pod hlavu. Pak vás mohou budit bolesti už v noci, ale nepříjemné budou i během dne. Zkuste se proto trošku překulit na bok, abyste neustále neopírali břicho o postel.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments