Pořad Václava Moravce v ohrožení. Nakažená hygienička v něm vystoupila bez roušky a seděla těsně vedle moderátora

Hlavní hygienička Jarmila Rážová má nemoc Covid-19, jak ukázal pozitivní test. Pražská hygienická stanice má nyní napilno, aby dokázala vytrasovat četné kontakty, s nimiž přišla Rážová do styku. Vzhledem k povaze její práce a vytíženosti v posledních týdnech je to značné množství osob, které jsou potenciálně v ohrožení. Ostatně do karantény musel už ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který s ní byl v kontaktu dokonce několikrát. Spekulovalo se také o tom, zda si izolaci nebude muset střihnout i premiér Andrej Babiš a další členové vlády. Jim se však zatím vyhýbá.

Hygienička byla už zřejmě nakažená

Pozornost hygieniků ale jistě upoutá Václav Moravec. Hostem jeho Otázek totiž byla Jarmila Rážová v neděli 30. srpna. V tu dobu už mohla být koronavirem nakažená, protože podle dostupných informací se nechala testovat až ve chvíli, kdy se u ní projevily příznaky. To přitom od samotné nákazy trvá průměrně čtyři dny.

Jarmila Rážová, Václav Moravec ani další host u stolu, epidemiolog Petr Smejkal, neměli nasazené ochranné roušky. Je to paradoxní situace, protože i na návrh Rážové se roušky od 1. září do veřejných prostor vrátily. Pokud by šla hygienička dva dny předem příkladem, mohla být situace výrazně lepší.

U stolu velmi natěsno

Zároveň je třeba se pozastavit také nad tím, jak blízko u jednoho stolu spolu hosté a moderátor v Otázkách Václava Moravce sedí. V žádném případě zde není dodržen doporučený odstup dvou metrů. Je to o to zvláštnější, že Česká televize v jiných pořadech předvádí pro změnu až směšně působící, mnohametrové rozestupy, kdy na sebe moderátor s hostem sotva vidí, případně se raději spojují přes telemost, přestože se nacházejí v jedné budově.

Aktuálně mapujeme všechny v redakci zpravodajství a publicistiky, kteří přišli s hlavní hygieničkou paní Rážovou do kontaktu. Samozřejmě máme pracovní nařízení a řídíme se opatřeními státních orgánů. Situaci nyní konzultujeme s lékaři a hygienickou službou,” řekla pro idnes mluvčí České televize Karolína Blinková. Zatím je podle ní předčasné spekulovat o tom, zda bude pořad tuto neděli opět vysílán. Pokud by totiž Václav Moravec nastoupil do karantény, která je v tomto případě pravděpodobná, nebylo by to s moderátorem, který pořadu propůjčuje své jméno, možné.

Foto: vysílání České televize (OVM 30. srpna)

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments