Poslanec Volný se omluvil Janě Bobošíkové a udělal z ní pražskou jedničku své strany

Jana Bobošíková se opět rozhodla zkusit štěstí v politice. Pravidelná kandidátka do nejrůznějších politických funkcí a někdejší moderátorka tentokrát povede pražskou kandidátku strany Volný blok. Tu vede poslanec Jan Volný, který se zviditelnil v průběhu koronavirové krize šířením nejrůznějších konspiračních teorií. Mnoho fanoušků si získal například propagací léku ivermektin, a to i v úpravě pro koně. Facebook nakonec Volnému smazal jeho profil za šíření fake-news.

S trochou nadsázky by se dalo říci, že matka zakladatelka se vrací na místo činu. Volný blok je strana, kterou jsem kdysi zakládala jako Suverenitu Jany Bobošíkové. V roce 2010 tato strana přes veškerou mediální blokádu získala téměř 4 procenta hlasů. Věřím tomu, že nyní tento úspěch znásobíme a na podzim zasedneme v Poslanecké sněmovně,” uvedla Jana Bobošíková na půdě Poslanecké sněmovny při svém představení.

Vyhlásila také, co je jejím cílem v politice. Předně je to vystoupení z Evropské unie, o kterém by ani nepořádala referendum a jednoduše zastavila veškeré platby do společné pokladny a aktivovala článek 50 o vystoupení z tohoto nadnárodního uskupení. Kromě toho chce ústavně vyloučit politický islám.

Lubomír Volný potom o své nové kolegyni promluvil netradičně, když se jí na úvod omluvil. “Chci se také na tomto místě paní Bobošíkové veřejně omluvit za to, že v době spacákové krize v České televizi jsem občansky zklamal, když jsem si nedokázal zajistit dostatečný přísun informací a uvědomit si, jak zásadní hrdinskou roli tehdy sehrála. Díky za to, že přijmete mou omluvu. Ti, kteří porušovali zákon, morálku a další zásady veřejného zpravodajství, byli lidé, kteří nezákonným způsobem ukradli Českou televizi koncesionářům této země,” prohlásil Volný.

Lubomír Volný v posledních dnech opět zčeřil mediální vody, když se nechal vyvést z Poslanecké sněmovny poté, co odmítal opustit řečnický pultík a jen u něj mlčel.

Foto: Volný blok

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments