Potřebujete litinu, barevné kovy či něco obrobit? Oslovte UCB Technometal

Firmy začínají bojovat s nedostupností materiálu, ale též kapacit pro výrobu. Potřebujete-li šedou či tvárnou litinu, ale též barevné kovy, k tomu něco obrobit, nebo dokonce poptáváte konkrétní strojírenskou výrobu, oslovte UCB Technometal, s.r.o.

UCB Technometal, s.r.o. je především slévárna litiny. Specializuje se zejména na šedou litinu, ale vyrábí rovněž litinu tvárnou. Firma spadá do koncernu United Cast Bar Ltd., která vznikla sloučením třech prestižních evropských sléváren v Anglii a ve Španělsku. Firma má tedy skvělé know-how a procesy výroby litiny neustále vylepšuje.

Litina z UCB Technometal

Slévárna šedé litiny UCB Technometal vyrábí vlastní litinu pod značkou Unibar. Tato litina má železnou fázi podobnou oceli a grafitovou fázi s grafitem v podobě kuliček nebo lupínků. Grafit dává litině schopnost tlumit chvění a rázy, současně jí propůjčuje vynikající mazné vlastnosti. Firma vyrábí šedou litinu v několika třídách tvrdosti formou kontinuálního lití, díky čemuž se eliminuje nutnost vyrábět nákladně modely a při výrobě nevznikají pískové městky ani rozměrové odchylky.

Druhý produktem je tvárná litina. Ve srovnání se šedou litinou je v technologickém procesu vyloučen kuličkový grafit. Tato litina se vyrábí zejména v kruhových a čtyřhranných průřezech. Opět ji firma nabízí pod vlastní značkou Unibar, a to v jakostech UNIBAR 400-15 až UNIBAR 700-2.

Další materiály v nabídce

Kromě vlastní litiny v podobě různých litinových profilů nabízí firma rovněž další materiály. Je mezinárodním distributorem barevných kovů – mědi, bronzu a mosaze. V sortimentu nechybí cínový, hliníkový ani olověný bronz.

Obrábění i strojírenská výroba na klíč

U UCB Technometal, s.r.o. lze poptávat též kusové a malosériové obrábění na konvenčních strojích. Ať již jde o soustružení, nebo hrubování povrchu frézováním. Samozřejmostí jsou též služby dělicího centra. Na klíč společnost rovněž zajistí výrobu kompletních celků. Strojírenská výroba je zajištěna pomocí CNC soustružení a CNC frézovaní. Samozřejmostí jsou služby měření a kontroly kvality.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments