Pouze jsme pití prokládali sexem, řekl organizátor gay orgií, ze kterých prchal Orbánův europoslanec po okapové rouře

Dlouholetá politická kariéra předního maďarského europoslance Józsefa Szájera, který je jedním ze zakládajících členů strany Fidesz premiéra Viktora Orbána, se ocitla v troskách poté, co byl belgickou policií načapán, jak se snaží po okapové rouře prchnout z homosexuálních orgií, které byly potají pořádány v soukromém bytě. Navíc u něj byly nalezeny drogy.

Povídali a popíjeli. A také měli sex

Policie na místě zasahovala proto, že dostala tip na porušování vládních opatření vydaných v době epidemie. Kromě Józsefa Szájera měli být na místě také další prominentní osobnosti. Policie podle vlastních vyjádření řadu z nich našla svlečených v poloze “s nohama nahoře”.

To ostatně potvrdil také pořadatel gay orgií, devětadvacetiletý Davida Manzheleye. “Povídali jsme si a popíjeli, jako bychom byli v kavárně. Rozdíl je jen v tom, že jsme to prokládali sexem,” vysvětlil novinářům. “Neznal jsem ho, nevěděl jsem, že je to europoslanec. Na své párty zvu přátele a oni zvou další přátele.

Podle pořadatele byla podmínkou vstupu na akci skutečnost, že dotyčný už prodělal Covid-19 a nemohl tak už nakazit ostatní.

Pro většinu účastníků párty skutečně neměl policejní zásah vážnější důsledky. Dostali pokutu ve výši 250 EUR, přičemž pořadatel musel zaplatit trojnásobek.

Orbán se zlobil

József Szájer ale dobře věděl, proč z místa utíkat bizarním způsobem po okapové rouře. Do europarlamentu ho totiž nominovala právě maďarská vládní strana Fidesz, která v poslední době vystupuje proti LGBT komunitě. Je paradoxní, že sám Szájer se zasadil o přijetí několika zákonů, které omezují práva gayů a leseb. Ti mu nyní vzkazují, že svou orientaci se přeci stydět nemusí.

Szájer okamžitě po provalení své účasti na gay orgiích složil svůj mandát europoslance a také vystoupil ze strany Fidesz. Počínání svého kolegy a přítele odsoudil také premiér Viktor Orbán, podle kterého je zcela nepřijatelné. “Počínání Józsefa Szájera je neslučitelné s našimi hodnotami. Nezapomeneme, ani nepopřeme jeho třicetiletou práci, ale jeho čin je nepřijatelný,” řekl maďarský premiér.

Foto: fidesz.hu

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments