Praha bude mít vlastní Apple Store. Před rokem ho firmě nabízel premiér Babiš

Čekání milovníků moderní elektroniky označené ikonickým nakousnutým jablkem na vlastní Apple Store se podle všeho úspěšně naplní. Také česká metropole by se měla dočkat oficiálního obchodu Apple. Společnost totiž na svém webu v sekci volných pozic hledá vedoucího Apple Storu právě pro Prahu.

Inzerát byl na web přidán 21. srpna, což znamená, že Apple je teprve na samém začátku budování prodejny v Praze, ale s největší pravděpodobností už padlo konečné rozhodnutí o tom, že vznikne. V příštích měsících bychom se tak měli dozvědět více. Ideální kandidát by měl mít zkušenosti s rozvojem prodejny a motivací podřízených. Bude plnit zadané úkoly a předávat jedinečné zkušenosti zákazníkům v obchodě.

Takzvané Apple Story jsou výkladními skříněmi produktů, které tato společnost z kalifornského Palo Alta nabízí. Sama jejich návštěva je zážitkem, zejména kvůli přísně dodržovaným designovým standardům.

Babiš jednal s šéfem Applu

Před více než rokem o pražském Apple Storu promluvil také premiér Andrej Babiš, který se ve švýcarském Davosu setkal s dlouholetým šéfem Applu, Timem Cookem. “Tim Cook byl absolutně nadšený z toho, že v ČR máme více než 500 vědců v oblasti umělé inteligence. Taky jsem nabídnul společnosti Apple, aby v Praze vybudovali Apple Store. Ten je jenom v deseti evropských zemích, jeden je přímo v pařížském Louvru,” napsal tehdy Andrej Babiš na svůj na svůj Twitter. “Řešili jsme ekonomickou situaci naší země, ale i celé EU. Tim Cook ocenil výsledky naší ekonomiky. Taky jsem mu představil naší novou vizi, kterou už znáte. Czech Republic: The Country for The Future.

Mohlo se přitom zdát, že jde jen o další Babišovo self-promo a Tim Cook ze zdvořilosti takový návrh neodmítl rovnou. Tomu ostatně nasvědčovala skutečnost, že diskuze kolem českého Apple Storu záhy utichla. Loni na podzim však Babiš pro server novinky.cz uvedl, že obchod s nakousnutým jablkem je stále ve hře. “Společnost Apple nás informovala, že o konkrétním záměru expanze v Evropě bude rozhodovat v horizontu roku až dvou. Tento projekt je stále ve hře.

Foto: Apple

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments