Prezident Zeman si po zprávách věřil, že přejde pokoj bez pomoci. Neměl to dělat, řekl jeho mluvčí

Prezident Miloš Zeman si v úterý večer zlomil pravou ruku v paži. Informoval o tom jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj je hlava státu po operaci, která proběhla standardním způsobem. Nyní se nachází v pooperační péči v Ústřední vojenské nemocnici. Podle mluvčího nejde o stav, který by ohrožoval prezidentův život. Zákrok proběhl v celkové narkóze a trval necelé dvě hodiny.

Prezident odmítl hůlku

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček popsal, jak se nešťastná událost přihodila. “Pan prezident se každý večer dívá na televizní zpravodajství. Po ukončení televizních zpráv si odmítl vzít hůlku od ochranky, což činiti neměl, protože zakopl a spadl na pravou paži, kterou si zlomil,” informoval média Ovčáček.

Ještě v úterý odpoledne prezident Miloš Zeman úřadoval, když na Hradě přijal místopředsedu Poslanecké sněmovny Tomia Okamuru (viz foto). Naplánovaný program na další dny se bude muset zrušit. Na jak dlouho, to se teprve upřesní. “Zítra dostaneme další podrobnější informace. Pan prezident je samozřejmě v kontaktu s rodinou a nejbližšími spolupracovníky,“ řekl Ovčáček. „Je to zlomená paže, není to záležitost natolik omezující, ale záležet bude také na tom, co řeknou lékaři, jaká bude potřeba rekonvalescence,” uvedl Jiří Ovčáček.

Prezident nemá mobilní telefon

Premiér Andrej Babiš chtěl s vládním kolegou Janem Hamáčkem prezidenta v brzké době navštívit a řešit s ním odvolání šéfa antimonopolního úřadu Petra Rafaje. Toto jednání se pravděpodobně bude muset odložit na neurčito. “V kontaktu jsem s lidmi okolo pana prezidenta. Pan prezident totiž nemá mobilní telefon,” uvedl premiér Andrej Babiš, který dodal, že se za hlavou státu nechystá. Mimochodem, i to je nová informace. Před lety se totiž Miloš Zeman chlubil svým mobilním telefonem pro seniory Aligator.

Politici vesměs přejí Miloši Zemanovi brzké uzdravení. Mezi nimi také jeho častý kritik Miroslav Kalousek. “Což o to, zlomená ruka se zahojí a rozhýbá. Leč celková narkóza v jeho věku a stavu žádná legrace není. Ať už si o něm myslím cokoliv, přeji mu brzké uzdravení bez následků,” uvedl na svém Twitteru.

Foto: hrad.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments