Předpovědi Billa Gatese se v roce 1995 smáli. Teď jim ztuhnul úsměv, splnilo se úplně všechno. Jak to dokázal?

Některým pamětníkům dost možná přijde, že rok 1995 není zase tak moc vzdálený. Pokud by se ale do něj mohli přenést zpět, naplno by pochopili, jak moc se svět od té doby proměnil. Za necelých třicet let se událo mnohé a mimo jiné jsme prošli technologickou revolucí, která teď dost možná vrcholí.

Viděl to už tehdy

Že nás něco takového čeká, však v roce 1995 vůbec nikdo nevěřil. Server LADBible teď přinesl velmi zajímavý rozhovor z té doby, který vedl hvězdný moderátor David Letterman s šéfem Microsoftu, Billem Gatesem. Ten už tehdy platil za velké jméno technologického světa, ostatně revoluční operační systém Windows 95 spatřil světlo světa právě v tomto roce.

Zdaleka se ale netěšil takové pozici, jaké dosáhl později. A co vás možná překvapí ještě více – pokud šlo o internet, měli z něj lidé legraci. Když Gates v tomto rozhovoru velmi přesně predikoval potenciál internetu se slovy, že tam brzy najdete nejaktuálnější informace a že každý tam bude moct mít vlastní stránku, používat email a další služby, vysmál se mu nejen moderátor, ale chichotání bylo jasně slyšet i z publika.

Sám moderátor tomu potom nasadil korunu. “Pamatuji si, že jsem před pár měsíci slyšel, že by na tom internetu, nebo jak se to jmenuje, mohli hlasově přenášet baseballový zápas. Tak jsem si pomyslel, copak neznají rádio,” konstatoval moderátor a publikum propuklo v smích.

Foto: Shutterstock

Nepřesvědčil je, to až čas

Bill Gates se snažil ještě oponovat, že tady je přeci potenciál úplně jiný. Bylo z něj jasně znát, že věci rozumí a potenciál internetu dokáže velmi přesně nahlédnout. Celá záležitost přitom vzbudila velmi rušnou aktuální diskuzi.

Pokud jsme si vůbec nedokázali představit, jak bude vypadat současnost, co nás čeká v budoucnosti,” zeptal se na svém Twitteru podnikatel a vizionář Elon Musk. “Přesně na to si vždycky vzpomenu. Vždyť je to jen 28 let zpátky,” doplnil další.

Zajímavé přitom je, že zrovna teď tu zase máme téma, o kterém se hodně mluví a nad kterým někteří jen mávají rukou s tím, že jich se to netýká. Jde o umělou inteligenci. A je to opět Bill Gates, který mluví o tom, že změní svět.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments