21. 6. 2024

20 příspěvků u článku “Přezdívá se jim „Putinovy nejlepší tanky.“ Ukrajinci jim ale dávají zabrat, dostávají kotel

 1. Hmmm, Ukrajinci jím dávají zabrat. A jak? Vždyť jsou v koncích. Těmi několika Leopardy a Abramsy už jistou prohru neodvrátí. K tomu jim dochází munice, dochází i Ukrajinský kanonenfutter a dochází i západem placení žoldáci. Žoldáci se už tam moc nehrnou, protože oni jsou zvyklí bojovat jen proti slabému nepříteli a ne proti jedné z nejlepších armád světa. Oni chtějí vydělt prachy a užít si je a ne jít na jistou smrt .Západ už prohrál. Ano západ, protože to není válka mezi Ukrajinou a Ruskem, ale Válka vedená USA+NATO proti Rusku, kde Ukrajina je jen místem bojiště a chudáci Ukrajinci slouží západním válečným jestřábům jako užiteční idioti, respektive kanonenfutter. Po chystané mohutné ruské ofenzivě bude hotovo. Nevím, co to má za smysl furt psát, jak jsou Ukrajinci úspěšní, když jsou evidentně v řiti. Fakt stupidní propaganda, jako Goebbelsova. Nacisté taky před totální prohrou vytrubovali, jak jejich zbraně postupují na Rusko vítězně vpřed a přitom Rudá armáda už stála před branami Berlína.

   1. Společným jmenovatelem skutečných šílenců je jejich potřeba urážet své okolí. Napadat jej namísto uznání práva na odlišný, protipólní názor. Má to, ale svou výhodu. Rychleji se tito a Vám podobní umí sami odkopat. Řeči tohoto typu od lidí tohoto druhu neublíží. Pochopte to už jednou. Dezoláti, Kremrole, Švábi… to bude Váš jazyk typuji. Jen jste nechtěl tak naostro. Že ano. Ale mohl jste. I tak, jste se rozkryl. Já nebráním názor Lubajze. Má ho jaký má. Pouze bráním možnost vyjádřit se bez toho, že kdejaký řidič náklaďáku mu bude nadávat v podstatě do pacientů ústavu jen proto, že nesouhlasí. Jste obrazem úpadku lidskosti a porozumění. To vy tvoříte zemi horším místem k žití.

   2. Hraješ si na hrdinu, a ve skříni máš rudou knížku. Ve skutečnosti nevěříš že to Ukrajina zvládne .Rus má v záloze zbraně hromadného ničení. Tak že je předem rozhodnuto. A ty tu rudou knížku budeš stále opatrovat !

 2. Rusáčci můžou na Ukrajinu posílat co chtějí, ale bude jim to houby platné. Ty jejich zastaralé křápy jsou Ukrajincům akorát k smíchu a kosí je tam ostošest. Navíc ty ruské primitivní lopaty prosáklé skrnaskrz vodkou s tím ani neumí zacházet. Proto když na ně někde vybafne Ukrajinec, tak berou nohy na ramena a nechávají za sebou opuštěné tanky a další techniku 😀 . Celkem by mě zajímalo, kdy už ten Putlík konečně pochopí, že nemá absolutně žádnou šanci a že docílí akorát toho, že Ukrajinci nakonec dostanou rakety dlouhého doletu, stíhačky F-16 a stovky moderních západních tanků a další těžké vojenské techniky, což by ve finále mohlo vést k tomu, že se ukrajinské tanky brzy objeví v Kremlu. Osobně si myslím, že by bylo vhodnější, kdyby se do války zapojilo NATO, protože by bylo za 3 dny po válce a Rusko by bylo konečně vymazáno z mapy, ale oni to nakonec zvládnou i sami Ukrajinci, jen to bude trvat o něco déle.

  1. No jo, přání je otcem myšlenky. Někteří pitomci tak fungují celý život. Mají vlhké sny, ale skutečnou realitu nevnímají. Můžu tě předem ujistit, že brzy budeš velmi, ale velmi zklamán.

    1. Máte pravdu. Teď už taky chápu jako to myslel Zeman, když řekl „To, co nyní řeknu, není projevem univerzitní povýšenosti ani sarkasmu. Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. Těmto lidem – je to tedy polovina národa, uniká ona složitá mnohotvárnost, komplementarita, mnohoznačnost světa.“ Ten blbec výše, co o sobě tvrdí, že je řidič kamionu možná pochopí, že tu není něco v pořádku a že je režimní propagandou manipulován až mu přijde povolávací rozkaz k marši na Ukrajinu, nebo mu bude zabaveno auto k vojenským účelům anebo třeba až dostane složenku od finančního úřadu, že má zaplatit daň z nemovitosti za svůj barák ve výši 2% z tržní ceny. To už ale bude pozdě. .

     1. Bohužel pozdě nejen pro ně. S tímto materiálem se nedá nic, už budovat. Je to pouze jedno velké destrukční kladivo na zemi a všechny ostatní okolo.
      Tady koukàm pan Václav Horálek napsal moudro o tom, jak nemáme dostatek informací. No. Ony jsou. Jen je třeba hledat a na novinkách nikdy nebudou.
      Pro řidiče gruzaviku. Ofiko zpráva z The Daily Telegraph od námořního analytika H. I. Suttona. O připravované nové ofenzívě R. Federace. Počet techniky co má být nasazena.
      1800 tanků, 3950 obrněných vozidel, 2700 děl, 810 raketometů, 400 letadel, 300 vrtulníků a co do počtu lidské síly 300 000 mužů. Mmjn se ještě píše, že Rusko udeřilo teď v Pátek na klíčový most jakýsi námořním dronem. Plavidlem bez posádky. Zajímavost je, źe se údajně nevědělo, že tím vůbec disponují. Já zde opravdu nedělám jakousi propagandu. Válka je odporná a všichni by právě měli jednat a ne řvát po krvi. A ti největší křiklouni by se s příadným povolávákem posrali ještě u otevřené pošt. schránky, ani by nezatuchlí nedošli do bytu a své poklady poztráceli ve výtahu a po schodech na poslední okamžiky domů. Výše uvedeno netvrdím já, nýbrž jsem čerpal ze zdroje a od autora co uvádím. Nemá to z mé strany žádný postranní podtext, nýbrž jen převzaté info o kterém zmiňovaný pán tady tvrdí, že není. Že nemáme informace.

     2. Nerad se bavím ze zjevných důvodů o současnosti, ale mám rád věci a události velmi vzdálené dnes už. Jedna z nich je ta, že Hitlr. Německo promítalo filmy a vyřvávalo do rozhlasu info o silné, neohrožené a postupujíci své armádě i ve chvíli, kdy rudá armáda tehdy, už zasypávala Berlín municí a byla před vstupem do města. To mě třeba baví, taková historie?

     3. Mmjn. Vy víte za tu dobu co se zde občas potkáme k výměně pár slov, že už třetí rok nežiji v ČR. Ale ukázalo se, že jsem si nejšťastněji v této situaci co je nevybral. Ono je totiž těžké vybrat si v rámci Evropy a vzhledem k blížícím se událostem ne úplně asi OK charakteru (jako stále se prohlubující krize apd.) a Vy víte co znamená apd. Takže se hýbeme zase. V podstatě vše prodáno. Skoro. Ani domek, už nemáme zase. Zase. Stejně, jako jsme opouštěli kotlinu tehdy. Už jsem trochu unavený, ale je nutný ten diskomfort. Spíme teď v naší provozovně na rozkládačce a jíme na klíně. Provizorium nyní. Obrovské provizorium. Řekli jsme si, že majetek není pro nás důležitý co jsme tu odznovu zbudovali po odchodu z ČR a musíme vydržet, už jen chvíli. Tak snad se, už usadíme. Jinak díky za slušnou a přátelskou diskuzi, i když jsme se ne vždy názorově střetli.

  1. O správném názoru nepolemizuji. Ten nejsprávnější máme (cítíme to tak, když ho prezentujeme) každý z nás. Od toho jsou diskuze a porovnávání informací mých s infem jiných a nikoli znásilňováním kohokoliv tou svou pravdou formou útoků, nadávek a někdy i represích.
   Takže pomiňme správnost názoru a řekněme si pouze něco o získáváni informací. Já si naopak myslím, že je jich dost. Čtu a poslouchám různě. Přečtu si seznam, novinky, kde se nic ze svého pohledu nedozvídám kromě dokola, jako mantra sršících chvalozpěvů k jedné straně a tak logicky, když mě tato láska k jediné pravdě příliš neuspokojuje hledám i jinde. Jsou i zahraniční zdroje a nemusí být rovnou ony vysmívané a dehonestované,, konspirační”.
   A když neumíte řeč, on se o to překladač rád postará. Můžete najednou číst zdroje z angličtiny, francouzštiny, arabštiny apd. A porovnávat. Není to pravda, až tak úplně myslím co zmiňujete. Zdrojů na info je strašně moc. Hezký den

   1. Dnes ani nemusíte umět jazyky. Máme tu přece překladač. Zřejmě nejste první.co ho používá.

    1. Dozajista nejsem první, ani poslední. Mluvím a píšu dobře anglicky(život a práce v Peterborough.) Rusky jsem úplně nezapoměl(povinný jazyk v letech, kdy jsem navštěvoval ZDŠ), Slovensky (společný stát a polovina rodiny na Kysucách) Polsky skvěle(Poslední tři roky života v PL) a nakonec opravdu zatím základ Španělštiny (příprava na odjezd do Španělsky mluvící země).
     Moc toho není. Kvalita se různí, avšak jazyků je spousta a tak překládač je dobrý pomocník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *