Příčinu Hitlerovy smrti odhalily jeho zuby. Byly modré a zbývaly pouhé čtyři

Od konce druhé světové války uplynulo téměř 80 let, a přesto stále existuje několik konspiračních teorií o smrti Adolfa Hitlera. Některé říkají, že přežil a uprchl do Jižní Ameriky, kde v klidu dožil. Z těchto legend vzniklo i několik knih a filmů. O Hitlerově smrti v bunkru v Berlíně v roce 1945 sice existuje řada důkazů, většinou ovšem šlo o důkazy nepřímé. Nyní to však vypadá, že je povídačkám konec.

Ukaž zuby a já ti povím, kdo jsi

Francouzský lékař Phillipe Charlie konečně přišel s nezvratitelným důkazem o Hitlerově smrti. Podařilo se mu získat povolení úřadů v Moskvě k prozkoumání tamních pozůstatků Hitlerových zubů. Podle závěrů lékařova výzkumu zemřel Hitler na smrtelnou kombinaci kulky a kyanidu. O autentičnosti chrupu přitom vůbec není pochyb. Nyní je tedy nad Slunce jasné, že diktátor skutečně neprchl do Argentiny ukrytý v ponorce, nezamířil na tajnou základnu v Antarktidě ani nežije na Měsíci.

Vegetariánem

Analýza chrupu také ukázala, že Hitler měl také poměrně zkažené zuby, několik zubních náhrad a zubní plak. Zajímavé je, že se na nich opravdu nenašly stopy masa a Hitler tak byl skutečně vegetarián. Studie také jednoznačně prokazuje, že vůdce skutečně zemřel na kombinaci prostřelení lebky a kyanidu. Tajemstvím však stále zůstávají přesné příčiny smrti, konkrétně zda napřed došlo k otravě nebo průstřelu.

Foto: Shutterstock

Vůdcovy poslední dny

Adolf Hitler se zastřelil 30. dubna 1945 ve svém bunkru v Berlíně. Jeho manželka Eva Braunová spolu s ním spáchala sebevraždu požitím kyanidu. Stalo se tak na konci druhé světové války, když už vítězství spojenců bylo nezvratné. 22. dubna utrpěl nervový kolaps po informaci o neúspěšné ofenzivě na pomoc Berlínu a napadl své dva generály, které obvinil z neschopnosti. Poprvé také přiznal, že válka je prohrána. Od svého lékaře vyzvěděl nejúčinnější způsoby sebevraždy- otravu a zastřelení. 29. dubna pojmul za manželku Evu Braunovou a den na to oba zbaběle zpečetili své osudy. Na Hitlerův příkaz byla jejich těla vynesena z bunkru únikovým východem, polita benzínem a spálena. Dle sovětských archivu však byla jejich ohořelá těla několikrát pohřbena na různých místech, než byla v 1970 exhumována, spálena a popel rozptýlen.

Foto: Shutterstock, zdroj: ejinme, History, CT24

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments