Proč by nemohl být ministrem zdravotnictví David Rath?

Ministři zdravotnictví jsou nedostatkovým zbožím, což dokládá i poslední výměna na tomto resortu, kdy majetkovými skandály ověnčeného Petra Arenbergera střídá Babišův oblíbenec Adam Vojtěch. Recyklace ministra dává jasně na srozuměnou, že už opravdu není moc kde brát.

To, jak moc bizarní v politické realitě České republiky návrat Adama Vojtěcha vlastně je, dokládá i skutečnost, že to opravdu žádný z komentátorů nečekal. Přeci jen, Vojtěch nezanechal zdravotnictví v nejlepší kondici a zadělal na pořádné problémy s podzimní vlnou koronavirové epidemie.

Babiš přitom mohl sáhnout po zkušeném politikovi, který je v současné době k dispozici. David Rath už ministrem zdravotnictví byl a podle řady odborníků patřil k těm lepším. Pravda, Rath sice sedí ve vězení, ale pravidelně nabízí své služby státu a momentálně by podle posledních informací měl vypomáhat jako lékař ve vězeňské nemocnici.

Vzpomínka na jeho problémy se zákonem se dnes z dnešního pohledu jeví spíše úsměvně. David Rath byl ještě ze staré školy, a tak neprávem získané miliony přenášel romantickým způsobem v krabicích od vína.

Dnes už se na takovou romantiku nehraje. Končící ministr Petr Arenberger miliony získá jednoduše tak, že pronajme svou nemovitost nemocnici, kterou řídí, případně neprávem zprivatizuje byt, který může okamžitě prodat za trojnásobek. Nikoho to přitom zase tolik nevzrušuje a podle premiéra Babiše stačí, že má Arenberger všechny papíry v pořádku. Nakonec tak ministr odstupuje z vlastní vůle kvůli mediálnímu tlaku.

A pak se podívejte na to, jakým způsobem se za bývalého a teď i současného ministra Vojtěcha nakupovaly roušky, respirátory a další věci. Oproti tomu jsou Rathovy, o pár desítek procent předražené rekonstrukce nemocnic, doslova čučkařinou.

Proto radíme: vytáhněte Davida Ratha z vězení a dejte mu příležitost, aby napravil svou pověst z pozice ministra zdravotnictví. Jsme si téměř jistí, že by to byla nejlepší volba za poslední roky.

Poznámka: ano, tento komentář je myšlen s nadsázkou, ale opravdu jen lehkou.

Foto: Shutterstock

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments