Proč sáhnout po nerezové oceli od Stainless Europe

Využijte výhody nerezové oceli ze Stainless Europe oproti uhlíkové a pořiďte si hutní materiál v nerezovém provedení. Firma se specializuje na nerezovou a kyselinovzdornou ocel pro celou řadu odvětví. Výrobky jsou dodávány jak velkoodběratelům z oblasti firem, tak individuálním zájemcům o tyto výrobky.

Jaké jsou výhody nerezové oceli ze Stainless Europe oproti uhlíkové oceli?

Nerezová ocel je vysoce legovanou ocelí s antikorozními vlastnostmi. Odolnost koroze vychází ze schopnosti pasivace povrchu železa. Pokud se pasivní vrstva poruší, nedojde hned ke vzniku koroze, ale má schopnost se sama opětovně obnovit.

Stejně jako uhlíková ocel, i nerezová reaguje s kyslíkem, následkem čehož vzniká vrstva oxidu na povrchu materiálu. Dochází však k různé chemické rekci.

U nerezové oceli reaguje kyslík s atomy chromu obsaženými v materiálu. Vzniká vrstva oxidu chromitého, která pak následně brání pokračování této reakce. Jde o zmíněnou pasivní vrstvu. Její životnost je daná složením legované oceli s tím, že pasivity lze dosáhnout již při 10 % obsaženého chromu.

Uhlíková ocel reaguje jinak. Kyslík v ní reaguje přímo s atomy železa, čímž dochází ke vzniku porézního povrchu materiálu. Ten je pak příčinou pokračování reakce až do totální destrukce materiálu korozí. Proto je pro mnoho použití preferována aplikace nerezové oceli. Někdy jde o nezbytnost. Kvalitní nerezový hutní materiál najdete na webových stránkách Stainless Europe ­– www.stainlesseurope.cz.

Stainless Europe se specializuje na dodávky kování z nerezové oceli

Jde o tradiční výrobky z nerezových armatur, které se používají pro rozvody kapalných, plynných a pevných látek. Vyberete si bezešvá kolena, bezešvé koncentrické redukce, T-kusy bezešvé jednoznačné, bezešvé trubky a duté tyče, kruhové tyče i příruby.

Výrobky z materiálů nabízených společností Stainless Europe lze instalovat v prostředí přírodní vody i vodní páry, zředěných organických kyselin i v alkalických roztocích. Obvykle je nerezová ocel používána jako nekalená.

Firma nabízí i kyselinovzdorné oceli odolné většině organických a anorganických kyselin. Druh oceli 1.4571 se hodí i pro využití v petrochemickém a v chemickém průmyslu.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments