Proč se ženy v posteli stydí. Některé důvody muže překvapí

Často vidíme ve filmech bouřlivé, spontánní, uspokojivé milování s hladkým průběhem. Jenže skutečnost je jiná. Ženy mají s milováním problém a stydí se. Čeho se ženy v posteli nejvíce bojí a proč jsou tak nejisté?

Obava z nedokonalosti těla

V reklamách je to samá modelka, většinou upravená plastickými operacemi. Je štíhlá, s plnými ňadry a bez chyb na pleti. Těla nedotčená těhotenstvím, porodem, kojením a hubnutím vypadají jinak. Díky tomu se mnoho žen během sexu potýká s nízkým sebevědomým kvůli vzhledu. Muži takovou úzkost prožívají jen výjimečně. Mozek totiž vnímá mužské tělo jako celek a ženské v detailech. Muži jsou však dámskou nahotou fascinováni, a proto celulitidu, faldy a vrásky přehlížejí.

Milostné dovednosti

Tlak na výkon postihuje v práci muže a v posteli ženy. Mnoho žen pociťuje úzkost ohledně svých milostných dovedností. Kvůli strachu a nervozitě potlačují sexuální touhu v počátcích i dlouhodobých vztazích. Pomáhá komunikace a zpětná vazba. Pokud vás partner ujistí, že se mu to líbí, opadne stres a užijete si milování.

Ženský orgasmus

Podle průzkumů mají muži 2x tolik orgasmů než ženy. Mužská sexuální centra se v mozku rychleji vzruší. Žena si na orgasmus musí většinou déle počkat. Na druhou stranu, pokud se žena uvolní, může dosáhnout orgasmu vícekrát než muž. Je to prostě v hlavě.

Mnoho žen se v posteli nedokáže náležitě uvolnit a naopak se stydí za různé projevy svého těla. / Foto: Shutterstock

Obava z tekutin a pachů

Sex doprovází tekutiny, jako je pot, sliny, vaginální sekrety, sperma a někdy i krev, která nemusí být menstruační. Vůně vaginy se mění v souvislosti s cyklem a ženy mají obavu, že by to mohlo mužům vadit. Ženský orgasmus obsahuje ve výtoku i část moči a s tím mají ženy problém. Každá žena má bod G lehce jinde. Zvětšená ženská prostata se dá při vzrušení nahmatat přes přední stěnu pochvy. Při dráždění dochází k úniku tekutiny, která byla dříve mylně považována za moč.

Nepříjemný pocit ze zvuků a tělesných funkcí

Někdo se během milování spontánně směje nebo naopak pláče, někdo kýchá, jinému unikají plyny, u žen často unikne vzduch i se zvukem z vaginy při těsnějších pozicích. Říká se tomu vaginální flatulence. Při souloži se do ní dostane vzduch, který se pak zase vytlačí ven. I když nejde o plyny vypuzované konečníkem, ženy se za to stydí. Muži to ale neřeší a zvuky je vzrušují. Tak to neřešte taky.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments