Prodám byt, zn. vím, jak na to

Většina  z nás by si s největší pravděpodobností našla realitní kancelář a prodej bytu by řešila s ní. Poměrně jednoduchý tah, bez větší námahy s vědomím, že to bude něco stát. Ale realitní makléři jsou profesionálové, kteří nejlépe vědí, jak prodat byt. Pak jsou mezi námi tací, kteří se rozhodnou, že si nemovitost prodají sami. Ano, to je samozřejmě možné, ale jde o to, jakým způsobem. Bez znalostí, jak funguje prodej bytu, domu či pozemku to rozhodně není dobrý nápad. Nechme si poradit.

Prodej a nákup nemovitostí – bytu, domu, pozemku a podobně máme tedy ve většině případů spojený právě s realitními kancelářemi. Zadáme jim zakázku, doložíme podklady, podepíšeme smlouvu a v podstatě čekáme, jak obchod proběhne. Vcelku pohodlné řešení skoro bez starostí.

Někteří odvážnější Češi si však věří natolik, že se rozhodnou nevyužít služeb realitních makléřů. Jsou přesvědčeni, že zvládnou prodej bytu svépomocí. Na jednu stranu je dobré, že sebevědomí v oblasti realit Čechům roste, na druhou stranu je nutné nepodcenit přípravu. Existují určité možnosti, jak otestovat své realitní znalosti a nepochybně bychom je měli využít, rozhodneme –li se prodat nemovitost bez služeb realitky. Stejně jako v jiných oblastech (oborech) je třeba získat alespoň minimální vědomosti z prostředí. Jednou z možností je online kurz, který připravila Maxima Reality.

Výhodou tohoto kurzu je, že za pouhé dvě a půl hodiny získáme potřebné znalosti a naučíme základní dovednosti nezbytné pro úspěšný prodej bytu, domu, či pozemku. V rámci kurzu zjistíme, jaké smlouvy pro prodej bytu je potřeba připravit i na co si dát pozor při prodeji bytu. Dále musíme zjistit, kolik stojí byt stejné kategorie, jako ten, jenž chceme prodat, jak správně nacenit byt a kolik si máme říct za byt. Vzdělávací experti nám mimo jiné vysvětlí, jak prodat dvakrát rychleji, kde najít zájemce, jak určit tržní hodnotu, jak cenu nemovitosti navýšit, co dělat, kdy chce zájemce slevu či, jak si pohlídat převod bytu, domu nebo pozemku. Kromě značného množství důležitých informací týkajících se prodeje bytu má toto školení další výhodu, je zcela zdarma. Tak proč toho nevyužít?

Vlastně, nezáleží na tom, jestli budeme prodávat s pomocí realitní kanceláře nebo bez ní. Každý majitel nemovitosti by měl mít dostatek informací, aby si zvládl pohlídat prodej svého majetku.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments