Profesor Prymula úřaduje. Povolil sex, ale jen s prověřeným partnerem

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula se velmi rychle chopil otěží svého úřadu ve snaze dostat rozjetý koronavirus zpět pod kontrolu. Za tímto účelem vydává řadu opatření a navrhuje také znovuzavedení nouzového stavu. Nezdá se však, že by zároveň opustil roli jakéhosi glosátora celé koronavirové epidemie, do které se pasoval už od prvních dní a za kterou ho jedni milují a druzí pro změnu nesnášejí.

Výhružný dopis projednáme

Vlastně nemine dne, kdy by se Prymula k něčemu originálně nevyjádřil. Pravdou je, že mluví přímo, srozumitelně a velmi promyšleně. Možná proto vzbuzuje tolik emocí. Oproti běžným politikům, kteří v médiích praktikují spíše mluvnická cvičení, působí svěže, jakkoliv to zároveň zakrývá svým výrazem pokerového hráče.

Přestože dostává epidemiolog a ministr zdravotnictví v jedné osobě více než dost prostoru v běžných médiích, rozhodl se nyní v nové roli působit také online. Založil si proto twitterový účet pojmenovaný @profesorPrymula, kde komunikuje přeci jen odlehčenější formou a sdílí dokonce i sarkastické odkazy jiných politiků či novinářů. “Já bejt Prymula, pošlu druhé vlně výhružný dopis s ultimátem,” sdílel zde ministr zdravotnictví výzvu řeporyjského starosty Pavla Novotného s vtipnou douškou: “Bude to projednáno“.

Prymula schvaluje aktivity

Také proto i mezi novináři nějakou dobu panovalo přesvědčení, že tento twitterový účet ve skutečnosti nespravuje sám Prymula, ale nějaký šprýmař. To však profesor osobně vyvrátil. Nic to však nemění na tom, že vedle seriózně míněných výzev zde jistě nelehkou situaci míní nadále alespoň trochu odlehčovat.

Tuto hru zjevně pochopili i ti, co twitterový účet Romana Prymuly sledují. Když například ministr zdravotnictví ku příležitosti prodlouženého víkendu vyzýval občany, aby vzhledem ke špatnému počasí zůstali doma a pomohli zpomalit šíření viru, doporučil také, že si mohou číst knížky, dívat se na filmy a užívat si rodinu. Jedna z uživatelek sítě se ho v návaznosti na to zeptala napřímo: “A sex? Můžeme?” Slouží ke cti Romana Prymuly, že nabídku na smeč se rozhodl využít se svým typicky suchým humorem: “Tyto aktivity jsou povoleny, ale pouze s prověřeným partnerem“.

Foto: vlada.cz, Twitter

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments