12. 7. 2024

19 příspěvků u článku “Provalilo se, kolik platí Babiš svým zaměstnancům. To si snad dělá legraci. Za to někdo pracuje?

 1. Já teda nevím ale když jsem dělal chytače drůbeže na peer systému cc před 7 lety tak jsme měli základ čistého 35000 Kč+ za km , za odchyt kusů atd takže to vycházelo kolem 50000 kč v čistého 🤔

 2. Vite kolik lidi dela za minimalni mzdu? Jsou radi, ze maji aspon nejakou praci a nechodi zebrat o podporo i socialni davky. Umi hospodarit s tim, co vydelaji.

 3. Divím se, že za ty peníze někdo dělá. To si chodí na sociálku pro podporu na bydlení? Nechce se mi to ani věřit.

 4. Pane redaktore, pozastavoval jste se nad platem 21.000,– Kč. A co důchody v podobné rovině. Důchodci ani na vlašak, který stojí v Penny 23,–Kč nemají a jsou rádi, když si dají nejlevnější salám gothaj. Sám jste si naběhl. Pokud je důchodce sám, tak je na všechny platby sám. Na poslední týden máme na 5 dkg gothaje a 1 rohlík…..-)

  1. Milý pane, předpokládám že jste v důchodu. Za takovouto mzdu běžně pracují dělníci u nás na jihu Čech v autoprumyslu, kde protékají miliony eur do cizích kapes zahraničních vlastníků. V zóně je několik společnosti a mzdy podobné od 22000 do 26 000 hrubého. Ta vyšší za 3 směny. V automotive pracuji 20 let a práce na malomeste tehdy nebyla žádná, v covidu jsme jeli na plné obrátky, žádné příspěvky od státu a když nebylo co, vybírala se dovolená. Nyní je situace kritická, žádné zakázky, přechod na Elektro se zasekl, navýšení mzdy se nekoná a už se ruší benefity, večírky a netopi se, máme si vzít 2 svetry! Živím 3 děti je mi před 50 a do důchodu v 66. Kolegyně se shodují, že rodiče v důchodu mají kolem 20 000, ale my živíme děti, já mám 2 studenty a jedno dítě na základní škole. Kolegyně 2 na vysoké. Z toho ještě máme šetřit na důchod, který asi mít ani nebudeme. Do toho s manželem opravujeme starou chaloupku, abychom byli na stáří bez nájmu. Letos jsme neinvestovali, nebylo z čeho. Je krize ekonomika stojí. A vláda? Asi to ještě neví, co se děje.

  2. To jsou ale strašné hovadiny co tady píšete. Jděte kouknou k marketům jak důchodci nakupují a netvrďte tady kraviny.

 5. Takových inzerátu je na portálech plno. Nejen od Agrofertu. Uz 2roky píšu, ať dá někdo výplatní pásku. Ale nikdo. Jen se budou dál tvrdit nesmysly.

 6. A to je co? Kdejaká firma, spedice, dopravní podnik hledá řidiče. Kdyby bylo tak zle, stačí si vybrat jiného zaměstnavatele! Něco tu tedy nehraje…

  1. To je pravda , ať se podívají na inzeráty v severomoravském kraji. Ale co chcete po takových 🐃… 🤦

 7. Paní autorkou článku, to je bohužel realita platů mimo oblast Prahy a tam, kde jsou uhnízdění zahraniční majitelenjako je Škodovka v Mladé Boleslavi a tak. Nakonec věčně rvete, že potraviny jsou drahe, že má Babis vrátit dotace EU a pokud vám to trochu ekonomicky mysli,tak se to musí ty vaše kecy odrazit i v jejich mzdách. Vypadněte z Prahy a jděte dělat do potravin třeba na Vysočinu a jinde. Ale to není jen u.potravin. Nesmíte to měřit s platy politiků. Dnes výrobní dělník vydělá.mesicne desetinu to co politik a oběd musi zaplať.jednou tak dráž než.poslanec.ve sněmovně.Nekdo na vás vydělat musí a to je právě i ten nebo ta v tom Agrofertu . A teď tu m ate těch půlilionu nepracující h mazlí ku z Ukrajiny a jiné dobře sponzorovane imigranty a vše zadarmo!!!! A kolik berou europoslanci za to co pro ty zaměstnance Agrofertu dělají a soudci, kteři pana Babiše pořád soudi

  1. Ano souhlasím, pokud český dělník nebere mzdu 22000 Kč, nahradí tě Ind, Polák, či Filipinec. Tomu hradí ubytko a ze mzdy klidně podpoří rodinu doma. A po pár letech si může požádat o částečný důchod v Kč a za ten si na Filipínách, Ukrajině či Polsku může spokojeně užívat důchodu.

 8. Když ne do důchodců tak zase do Babiše. Za tu akci anti Babiš a anti důchodci dostávají Mrvička a Kulhánek prémie? To je ta jediná politika naší vlády. Rozděl a panuj. Jsme na druhém místě na seznamu nepřátel Ruska, Číny, Arabských a Afrických států. Doplácí na to občané i náš průmysl a kultura.

 9. Oni se ani další zaměstnavatelé v oblastech mimo prahu moc neprodají. Ten průměr je nic neříkajíci číslo. Zkreslují to platy zaměstnanců zahranicnich firem, manažerské platy a odměny. Mzdy politiků, soudců dosahují několika násobku průměrného platu. Důchody nedosahují ani 50 % průměru.

 10. Sorry,ale ten pisálek tady to je exot!Vy si myslíte, že my tady u nás máme peníze větší! Dělala jsem v Branu a taky jsem měla takový plat!Jestli vy Čecháčci máte vysoké platy tak mi tady v severní Moravě ne! Tak ,že nevím co se tady zas navàžíte do Babiše!Dejte vy šťouriové už pokoj raději se pokusme tuhle vládu donutit odejít!!

 11. Pan guru Zdechovsky co vsude byl vse videl a vsechno zna se muze podelit o svuj vylezeny plat a muze si rikat, ze i vsem pomohl. Hlavne ,dyz stat plati sve zamestnance,nebo duchodce kralovsky. Staci se podivat na personal ve skolach ( mysleno mimo ucitelu)

 12. Pane Mrkvička,vy jste spadl z jahody,na Ostravsku je taký plat jak píšete normální,asi si hledáte záminkou na vámi danou firmu kterou nemusíte, abyste mohl rýpat do neprobádaného,ono je to jak bumerang, nevíte odkud se vrátí

 13. V létě jsem měl možnost mluvit se zaměstnancem masokombinátu Agrofert a ten pěl takovou chválu,až se to nechtělo věřit, že se mají tak dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *