Koupil si oblíbené pečivo od Agrofertu. Co v něm našel? To je snad vtip, něco takového ještě nikdo nezkusil

Někteří výrobci potravin si dělají ze zákazníků v České republice doslova dobrý den. Dosud se přitom zdálo, že jde především o zahraniční producenty potravin, kteří dle nejrůznějších srovnání do českých supermarketů rozhodně neposílají zboží ve stejné kvalitě jako třeba do německých, ačkoliv takzvaná dvojí kvalita potravin je již oficiálně nepřípustná. Když se ale zakousnete třeba do tyčinky Snickers koupené v Česku a Německu, pocítíte okamžitý rozdíl. Stejně jako třeba v chuti kečupů Heinz a dalších potravin.

Nachytáni při činu

V tomto případě nicméně selhal tradiční český výrobce, jehož majitel se přitom rád chvástá tím, že produkuje kvalitní potraviny za rozumné ceny a navíc kritizuje zahraniční výrobce a řetězce. Nejde o nikoho jiného než obří pekárnu Penam, jež spadá do holdingu Agrofert.

Na sociální síti X se o svůj zážitek s výrobkem od tohoto producenta podělil jeden ze zákazníků. Jde o Jemnou ořechovou špičku, která slibuje vysoký obsah náplně, praktické balení, jemné a nadýchané těsto a má být prý ideální svačinkou.

V příspěvku je přiložena fotografie, na které je jasně vidět, jak obal láká na heslo “Nyní ještě více náplně” a potom, jaký je skutečný výsledek, když výrobek rozbalíte a chcete si ho vychutnat. Něco takového je skutečně tristní.

Výrobek namísto toho, aby obsahoval ještě více náplně, jak slibuje, neobsahuje náplň téměř žádnou. V těstu je jasně vidět díra, která by měla být vyplněna ořechovou náplní. Ta je ovšem přítomná jen v lehké vrstvičce, jež je zcela nedostatečná.

Zaplatíme všichni novou linku?

Celá záležitost pochopitelně rozpoutala velkou diskuzi. Část zákazníků je zcela vážně rozhořčena tím, že tu je další výrobce, který se je snaží nepokrytě ošidit. Další to ovšem berou s humorem a ptají se například, kolik bylo ve výrobku asi tak náplně ještě předtím, než tam bylo “ještě více náplně”.

Foto: Shutterstock

To jsou ty zastaralé technologie. Vydržme dva roky, pak se složíme na novou linku a budou špičky jaký svět neviděl,” píše potom Pavel Kučera v narážce na to, jak kdysi Penam získal stomilionovou dotaci na výrobní linku na toastový chleba a v žádosti to odůvodnil tím, že je to inovativní posun.

Čtěte také: Tohle máslo musíte okamžitě vyhodit. Prodávalo se ve velkém, ale pokud ho sníte, tak to pořádně slíznete

Je přitom skutečně neuvěřitelné, že společnost vyrábějící podobné zboží, které je definicí mizerné kvality, může získávat podobné dotace, které přitom platíme úplně všichni.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments