Čechům najednou přestaly chodit balíky a zásilky. Obrovský průšvih před Vánoci

Ačkoliv letos budou Vánoce o něco chudší než v minulých letech, na čemž se shodují snad všichni ekonomové, a snad poprvé v historii nemůžeme očekávat, že by padaly prodejní rekordy, stále je toto období pro obchody tím vůbec nejlukrativnějším. Zkrátka se z očividných důvodů nejvíce nakupuje, a to pochopitelně stále více také přes internet, kdy se počítá s tím, že vám zboží také někdo dopraví.

Zdražení a hrozné služby

Jenže právě s dopravci začínají být opravdu velké potíže. Česká pošta jako jeden z těch největších se v nich topí už několik let a letos jsou její výkony skutečně tristní. Lidé hlásí, že se jim zásilky zasekávají, odcházejí zpět odesilatelům, případně je dokonce nelze dohledat. Často aniž by Pošta zákazníky o čemkoliv informovala. Když se potom lidé chodí na pobočky ptát, proč jim alespoň nehodili upozornění do schránky, že si mají vyzvednout balík, mnohdy prostě odpoví, že zapomněli nebo že nemají lidi.

To je samozřejmě pravda, protože Česká pošta letos výrazně propouštěla a omezovala služby. Zjevně ale na těch opravdu nesprávných místech. Nehledě na to, že neustále zdražuje a její služby jsou již skutečně nákladné.

Kdovíjaké terno to ale v České republice není ani s alternativami. Dlouho milovaná Zásilkovna měla například před loňskými Vánoci velké problémy, kdy se jí zpožďovaly zásilky, lidé nevěděli, kdy jim přijdou a na infolince byl zmatek. Nakonec se vše nějak podařilo dát dohromady, jenže velké vytížení lze čekat také letos, a kdo ví, jak to dopadne. Už v tomto roce si totiž Zásilkovna zažila další pořádnou polízanici. A to takovou, že provozovatel jejího významného depa jednoduše zadržel zásilky a odmítl je dopravit adresátům.

Foto: Shutterstock

Kurýři krachují

To přitom trvá dodnes a balíky jsou stále zadržovány. To je pro mnohé zákazníky obrovský problém. Někteří si objednali a dopředu zaplatili například drahý notebook za desítky tisíc korun, přičemž Zásilkovna jim nabídla odškodnění ve výši několika málo tisíc korun. Zjevně v přesvědčení, že se k zásilkám už jednoduše nedostane.

Čtěte také: Zásilkovna ve velkých problémech. Nedokáže doručit tisíce zásilek, lidé na něj beznadějně čekají

A aby toho nebylo málo, těsně před Vánoci teď divoce zkrachovala oblíbená zásilková služba 123Kurýr. Ta sice podle svého webu jen ukončila provoz v České republice, ovšem vzhledem k tomu, že má milionové závazky vůči svým kurýrům, spolupracujícím eshopům a zákazníkům, které zjevně nebude chtít uhradit, dá se hovořit o krachu. Kromě potíží, které to způsobilo s nedoručenými zásilkami, to povede k ještě většímu zatížení konkurenčních služeb, které už tak mají potíže v sezóně dodávat. Je tedy třeba se obrnit trpělivostí a objednávat pokud možno s dostatečným časovým předstihem.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments