První školy hlásí, že 1. září neotevřou. Jejich učitelé jsou uvězněni v karanténě

Školní rok začátkem září možná přeci jen nezačne tak, jak si ministerstvo školství optimisticky maluje. Dnes oznámily první dvě školy ve Středočeském kraji, že 1. září nebudou schopny otevřít. Mají totiž všechny učitele v karanténě z důvodu, že tito přišli do kontaktu s člověkem, který byl pozitivně testován na koronavirus. Jde o sportovní gymnázium v Kladně a základní školu v Pečkách na Kolínsku. Na věc upozornil server idnes.cz.

Hygienici poslali celý sbor do karantény

Z důvodu karantény celého pedagogického sboru, která byla nařízena dne 27. 8. 2020 Krajskou hygienickou stanicí, není možné zahájit školní rok tak, jak bylo plánováno,” uvádí kladenské gymnázium na svých webových stránkách.

V karanténě je čtyřiapadesát členů učitelského sboru. Na covid-19 byl pozitivní jeden z nich, ale ostatní s ním byli v kontaktu,” řekla mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana šalamunová.

Učitelům gymnázia přitom karanténa začala teprve 27. srpna. Stále se na ně vztahuje karanténa čtrnáctidenní, a tak prvním možným termínem, kdy by se výuka mohla obnovit je 10. září. Předpokladem jsou pochopitelně negativní testy každého z vyučujících.

Školy to budou mít složité

Kladenské gymnázium nyní zvažuje, že by alespoň část výuky převedlo do distanční formy. O podrobnostech bude ale informovat až v první školní den.

V případě základní školy v Pečkách na Kolínsku by karanténa v optimálním případě měla skončit už 6. září. Tehdy bude možné obnovit výuku.

Tyto případy však jasně ukazují, jak složité bude udržet školy v chodu v době koronavirové. V zásadě stačí, aby se ve škole objevil jeden případ nákazy a může ji to ochromit na čtrnáct dní. Epidemiologové přitom počítají s tím, že návrat dětí do školy přinese výrazný nárůst počtu případů, kterých rychlým tempem přibývá už nyní, a to se školy ještě ani neotevřely.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments