Rakousko na to jde tvrdě. Při zhoršení epidemie zavře neočkované v jejich domovech

V Rakousku se rychle rozjíždí další koronavirová vlna. Spolková vláda proto dopředu odsouhlasila nové zpřísnění opatření, které cílí především na neočkované. Rakušané zavedení těchto opatření navázali na obsazenost jednotek intenzivní péče. Jakmile bude obsazeno více než 500 lůžek JIP, dojde k přitvrzení. Informoval server rakouské televize ORF.

V takovém případě nebudou smět neočkovaní využívat restaurací, hotelů a dalších služeb, a to ani po předložení negativního testu.

Pokud dosáhne obsazenost jednotek intenzivní péče 600 pacientů, dojde k velmi dramatickému omezení pohybu neočkovaných osob. Pro tyto lidi v takovém případě nastane v podstatě kompletní lockdown, kdy nebudou smět vycházet ze svých domovů, respektive budou tak moci činit jen v několika málo výjimečných případech.

Tyto hranice přitom nejsou nijak vzdálené. Aktuálně v Rakousku leží na JIP přibližně 220 pacientů. Jejich počty se navíc rychlým tempem navyšují.

Pandemii ještě nemáme za sebou. Aktuálně směřujeme k tomu, že skončíme v pandemii neočkovaných,” uvedl kancléř Alexander Schallenberg, který znovu vyzval všechny Rakušany, kteří se dosud nenechali očkovat, aby tak učinili. Kancléř zároveň vyloučil jakékoliv formy lockdownu pro očkovanou část populace.

Podobným způsobem jako v Rakousku nabírá epidemie na síle rovněž v České republice. Zde však vláda zatím k podobně omezujícím opatřením nepřistoupila. Pouze motivuje neočkované jedince k tomu, aby si nechali vakcínu aplikovat tím, že zrušila možnost bezplatných testů.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
37 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments