Řidič pronásledovaný policií skočil za jízdy na zadní sedačky. Má totiž zákaz řízení do roku 2025

Policisté se museli v Praze znovu potýkat se známým recidivistou. Zpozorovali ho za volantem vozu značky Audi. Jeden z policistů na místě řidiče poznal muže, se kterým se setkal již v minulosti. Rozhodli se proto jeho vůz zastavit.

Když však řidič ve zpětném zrcátku zpozoroval blížící se policejní vůz, skočil na zadní sedačky a jeho spolujezdec za jízdy usedl na místo řidiče. Incident se odehrál v pražské Průmyslové ulici ve středu před devátou hodinou ranní.

Devět vyslovených zákazů řízení

Důvod tohoto počínání policisté dobře tušili. Pětadvacetiletý řidič jim na místě potvrdil, že má do roku 2025 vyslovených devět zákazů řízení a proto nechtěl, aby ho někdo viděl za volantem a tak raději skočil na zadní sedačky.

Podezřelý byl na místě zadržen a převezen na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Celý případ je veden ve zkráceném přípravném řízení a muž byl po všech procesních úkonech propuštěn na svobodu.

Při kontrole policisté u spolujezdce nalezli menší množství drog a několik desítek průhledných sáčků s lištovým uzavíráním. Z tohoto důvodu byl třiadvacetiletý muž, také převezen na policejní služebnu k podání vysvětlení. Jelikož i měl i on vyslovený zákaz řízení, muselo být vozidlo z místa odtaženo.

Foto: Policie ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments