Robert Šlachta se tvrdě opřel do Pirátů. Kážou vodu a prodávají čínské roušky spřáteleným radnicím. Podivné zakázky za 117 milionů

Bývalý šéf elitních detektivů Robert Šlachta píše novou kapitolu svého života a se svým hnutím Přísaha chce vstoupit do velké politiky. Zatím o něm nebylo příliš slyšet, ale to se teď mění. Šlachta zahájil kampaň a opřel se do svých konkurentů, zejména potom Pirátů, kteří jsou podle aktuálních průzkumů nejsilnější stranou.

Šlachtovi se nelíbí, jakým způsobem se Piráti zachovali během nouzového stavu. Jeden z nich, Štěpán Štrébl, totiž se svou, do té doby víceméně spící firmou, udělal obrat ve výši 117 milionů za roušky a respirátory, které dovezl z Číny. Problémem je, že je prodával zejména radnicím a krajům, které ovládá právě Pirátská strana.

Štěpán Štrébl je místostarosta na Praze 3 za Piráty a taky majitel firmy, která od začátku koronavirové krize vyhrála veřejné zakázky za 117 milionů korun,” uvedl Šlachta na svém facebookovém profilu. “Štrébl se obhajuje tím, že zakázky řádně vysoutěžil a vyhrál, protože prodává respirátory s nejnižší cenou. To mě nepřekvapuje, protože jako obvykle v těchto příbězích jeho firma přeprodává roušky a respirátory z Číny.

Podle Roberta Šlachty je problematické už prodávání čínského zboží, které normy často plní pouze deklarativně. Následné testy potom mnohokrát ukázaly, že nedosahují potřebné kvality a nechrání tak lidi, pro které jsou určeny.

Po tom, co se to celé provalilo, Štrébl řekl, že firmu prodá. Prý aby nedával munici kritikům Pirátů. Takže ne proto, že by to považoval za nesprávné. Jsem si jist, že po tak podnikatelsky úspěšném roce pan místostarosta nebude mít problém najít kupce pro svoji firmu,” uvádí Robert Šlachta.

Podobný příběh se podle něj odehrál i na Praze 6, kdy starosta městské části Ondrej Kolář z TOP09 nakoupil čínské roušky a respirátory od firmy svého stranického kolegy z TOPky za více než 7 milionu korun.

Podle Roberta Šlachty se musí provést audit všech zakázek, které byly realizovány za nouzového stavu. V podezření z pochybných nákupů jsou i ministerstva a úřady. Prověřování každopádně nemá mít na starosti bezzubá parlamentní komise, ale skuteční experti nenapojení na žádnou stranu. “Od začátku pandemie uběhl už rok. Co všechno za ten čas chtěli v chaosu před námi skrýt?” ptá se Robert Šlachta.

Podobná rétorika by Robertu Šlachtovi mohla vyjít a udělat z něj černého koně říjnových voleb. Protikorupční téma v české společnosti vždy rezonovalo a dnes zůstává poměrně nevyužito. Například hnutí ANO, které vyneslo k moci, ho už teď může používat jen obtížně.

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments