Hamáček chce být znovu předsedou ČSSD. Váš žaludek bych chtěla mít, napáchal jste svinstvo, píší mu lidé, co si o něm myslí

Ministr vnitra Jan Hamáček se chce znovu ucházet o předsednický post v sociální demokracii, tedy strany, která by se podle řady průzkumů v říjnových volbách vůbec nedostala do Sněmovny. Na hranici volitelnosti ji přivedl právě Hamáček tím, že šel do vlády s hnutím ANO a nedokázal se vůči Andreji Babišovi prosadit. Naopak působil jako jeho poslušný podřízený.

Sociální demokracii příliš nepomohly ani Hamáčkovy podivné obchody v době nouzového stavu, kdy nejprve nakupoval extrémně předražené respirátory a poté i testy. Kromě toho neváhal poklonkovat Číně za to, že nám materiál vůbec dodala.

Teď Hamáček na svůj facebookový profil napsal, proč vlastně chce znovu kandidovat. “Máme za sebou hodně práce a podařilo se nám mnoho prosadit. Zvýšili jsme rodičovský příspěvek na 300 000,- Kč, zrušili jsme karenční dobu (první den nemocenské se znovu proplácí), prosadili jsme zálohované výživné, zvýšili základní tarify u bezpečnostních sborů nebo zavedli eNeschopenky. Od nástupu ČSSD do vlády je Česko pravidelně v top 10 nejbezpečnějších zemích světa, máme tu nízkou nezaměstnanost, roste minimální mzda, průměrná mzda i důchody.

Jeho pohled na věc ale většina lidí nesdílí. Ve stovkách komentářů, které se pod jeho příspěvkem sešly, téměř nelze najít takové, které by vůči předsedovi sociální demokracie byly pozitivně laděné. Naopak z drtivé většiny sálá pocit, že lidé už mají Jana Hamáčka plné zuby.

Každý by měl vědět, kdy je jeho čas odejít. Vy se budete držet koryta zuby nehty. Váš žaludek bych chtěla mít,” napsala mu například uživatelka Žaneta Prášková.

Já vím co budeme dělat po covidu, budeme se snažit vás dohnat k zodpovědnosti za zlodějinu a svinstvo které jste tu napáchal. A co budete dělat vy? No přece sedět! Přeju pěkný den pane Hamáčku,” píše pro změnu Richard Němec.

Pane Hamáčku, to málo co jste udělal pro lidi jste úplně pohřbil tím, jak se k lidem chováte poslední rok. Mám radost že máme vodní děla, je to super!!! Používat je chcete na nás, za naše peníze? Že policie na váš příkaz buzeruje lidi a chová se k nim, když nemají roušku, jako ke zločincům. Jste ostuda národa a doufám že nedostane ani těch 5 procent,” myslí si zase Iva Ivanka.

Čtěte také: Jan Hamáček se tvrdě opřel do svého oponenta, ministra zahraničí Petříčka. Vyhraju já, je přesvědčen

Zdá se, že Janu Hamáčkovi chybí sebereflexe, která by jinému řekla, že v této situaci není nejvhodnější post předsedy ČSSD obhajovat a že jedinou šancí, jak stranu zachránit, je předat vedení někomu jinému. Sociální demokracii by rádi předsedali také ministr zahraničí Tomáš Petříček a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová.

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments