Premiér mě odvolal. Je to politické rozhodnutí, řekl Blatný. Nejsem si vědom pochybení

Ministr zdravotnictví Jan Blatný na tiskové konferenci uvedl, že ho prezident Miloš Zeman na žádost premiéra Andreje Babiše odvolal z funkce. Racionální důvod pro takové rozhodnutí nevidí. Podle něj jde o rozhodnutí politické. “Sám mám svědomí čisté,” uvedl odcházející ministr Jan Blatný. Nechtěl však konkretizovat důvody, které mu byly k odvolání sděleny.

Podle Jana Blatného se premiér Andrej Babiš zjevně domnívá, že epidemiologická situace se natolik zlepšila, že si může dovolit podobný krok.

Babiš nebyl s Blatným dlouhodobě spokojen. V poslední době mu zasílal vytýkací dopisy, ve kterých ho velmi přísně káral.

Čtěte také: Končí vrchní promořovač Blatný. Selhal ve všem, jeho chyby stály tisíce životů a stovky miliard korun

Jan Blatný se na tiskové konferenci věnoval svému odmítavému postoji k neschváleným vakcínám z Ruska a Číny či dalším experimentálním lékům proti covidu. Naznačil, že právě to mohlo stát za jeho odvoláním.

Odcházející ministr zdravotnictví se také pochválil za to, že vše je dnes připraveno k návratu do běžného života. Uvedl, že si není vědom žádného pochybení, kterého se ve funkci dopustil.

Novým ministrem zdravotnictví se stane Petr Arenberger, který dosud vedl Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Čtěte více: Kdo je Petr Arenberger, od středy nový ministr zdravotnictví? Další doktor, tentokrát příznivec očkování Sputnikem

Foto: Úřad vlády ČR

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments