Rodiny mariňáků zabitých v Kábulu zuří. Prezident Biden u rakví sledoval hodinky, při osobním setkání šokoval svými slovy

Americký prezident Joe Biden zažívá kritickou chvíli svého prezidenství. Jak se však ukazuje, svými přešlapy ji jen a jen prohlubuje. Vše začalo tím, že Spojené státy americké zmateně ustoupily z Afghánistánu, který následně okamžitě ovládlo hnutí Tálibán. Celý svět potom sledoval chaotickou evakuaci, kterou završily masivní teroristické útoky, v nichž zemřely dvě stovky Afghánců a 13 amerických vojáků. Právě je chtěl Biden před kamerami uctít, když je jejich kolegové přivezli do vlasti. Jenže ani to se příliš nepovedlo.

Záběry z letiště při vykládce rakví ukázaly, že Joe Bidena spíše než tragická událost trápí nedostatek času. Na letecké základně Dover se sice padlým vojákům uklonil, ale celý ceremoniál na něj trval zřejmě příliš dlouho. Internetem tak obletělo video, na kterém Biden neuctivě kontroluje čas na svých hodinkách.

To potvrdil také Darin Hoover, otec padlého mariňáka Darina Taylora Hoovera Jr. z Utahu. Prý mu bylo nepříjemné, jak Biden několikrát kontroloval čas na hodinkách, uvedl v rozhovoru se stanicí Fox News. “Nestalo se to jednou, ale u každého jednoho z vojáků, které vynášely z letadla,” uvedl Hoover. “Když jako otec vidím takovou neúctu a navíc jsem od jeho bývalých nadřízených slyšel, že se tomu dalo zabránit, že je tam prostě nechali…To už se zkrátka nesmí opakovat.

Zatímco Hoover se s Bidenem odmítl setkat, protože mu smrt svého syna dává částečně za vinu, další z otců s prezidentem na jeho žádost promluvil. Mark Schmitz, otec padlého mariňáka Jareda Schmitze z Missouri, byl však v šoku z toho, jak tato konverzace probíhala.

Namísto toho, aby Schmitz mohl s prezidentem pohovořit o ztrátě svého syna, případně významu jeho služby, rozpovídal se Joe Biden o smrti vlastního syna, který zemřel na agresivní formu rakoviny mozku. “Původně jsem se s ním setkat nechtěl. Ale pak mi přišlo, že to svému synovi dlužím, že s ním prohodím pár slov o tom, jak se cítím. Inu, nedopadlo to dobře,” řekl Mark Schmitz.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
66 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments