Písničkář Jaroslav Hutka vyznal lásku Pirátům. Schytal to však ze všech stran

Jaroslav Hutka se rozhodl jít s kůži na trh a před říjnovými volbami veřejně podpořil Pirátskou stranu, respektive jejich koalici se Starosty a nezávislými. A nejen to. Hutka je také jedním z pilířů závěru pirátské předvolební kampaně, kdy jim bude na mítincích pomáhat přesvědčovat starší generaci potenciálních voličů. Právě na tu se teď Piráti rozhodli zacílit ve snaze na poslední chvíli zvrátit průzkumy veřejného mínění, které jim příliš nepřejí.

Piráty sem volil od chvíle, co vstoupili do politiky. Čím déle v ní jsou, tím více jim důvěřuji. Nejsou ani vlevo ani vpravo. Jsou důslední a pracovití. A teď, když ty nekonečné fejkové divize ANO se do nich pustily velkou podpásovostí a zmrzlinář Babiš do jejich fregat vypouští torpéda lží a ODS hází po nich oštěpy s pazourkovými bodci zlosti, jsem se rozhodl je PODPOŘIT VE VOLEBNÍ KAMPANI,” napsal Jaroslav Hutka ve svém dlouhém facebookovém příspěvku.

Většinový lid si pravděpodobně neumí Piráty představit ve vládě, protože nelžou, nejsou zkorumpovaní, necucají ze státu dotace a nedělají křivé kšefty… jak můžou bez těchto zkušeností vládnout, že? Většinový Čech má představu, že politika musí být svinstvo a pokud by jím nebyla, nevěděl by si se svou náhlou nejistotou rady. A že se našli se Starosty, je jen další důvod tuto partu podpořit. Ovšem, že nic nemůže být dokonalé, se už ukázalo, když Bůh stvořil Adama a Evu,” napsal Jaroslav Hutka a vyzval, aby lidé volili koalici PirStan.

Jenže v diskuzi pod svým příspěvkem se s pochopením příliš nesetkal. Ukázalo se, že pro řadu lidí je tato koalice nevolitelná. Mladší ročníky Hutkovi například vysvětlovaly, jak se Piráti staví k autorskému právu, což by jeho jako muzikanta mělo zajímat. “Ono na těch skutečných pirátech bylo máloco obdivovat. V novodobé historii se některé politické strany na západě pojmenovaly Piráti podle serveru Pirate Bay, kde se porušovalo masivně autorské a vlastnické právo. Osobně moc nechápu takový název pro stranu, která se má starat o veřejné finance. Pirátských stran je už na Západě od nás velmi málo, v Česku se stali Piráti v současnosti třetí nejsilnější politickou stranou. Osobně ani nevím, co chtějí. Jsou pro Euro? Nikdy neřekli. Budou rozvíjet digitalizaci státní správy? Podle Prahy to zatím nevypadá. Co vzdělání? Nic konkrétního. Zelená energie, taky jen obecné řeči. Chtěl bych, aby se pol. scéna v ČR omladila, ale nezdá se mi, že to budou Piráti. Nemají žádný drive,” napsal Pavel Kalina.

Další mají problém s tím, že Piráti razí vysloveně levicovou politiku. “Piráti jsou maskovaní komunisti,” uvedl Miroslav Chvátal.

Nepodporuji. I v tzv. PirSTANu jsou bezpochyby lumpové, nehledě na to, že jsou tam i velmi nekompetentní a arogantní lidé (Hřib). Samotný fakt, že jsou piráti nalevo, by mi až tolik nevadil, ale přítomnost lidí, kteří patřili k Antifě, je pro mě neakceptovatelná. To je naprosto to samé, jako kdyby v ODS byl bývalý nacista,” vyjádřil se zase Michal Mašata.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
80 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments