Rozzuřený muž fyzicky napadl parazitologa Jaroslava Flegra. Vyčítal mu mrazáky v ulicích

Parazitolog Jaroslav Flegr informoval o tom, že byl na veřejnosti napaden rozzuřeným mužem. Ten mu měl vyčítat jeho aktivity v průběhu koronavirové epidemie, kdy Flegr patřil k největším zastáncům přísných lockdownů. Muž mu podle všeho vyčítal také strašení mrazáky v ulicích, které se staly jakýmsi symbolem nezvládnuté krize.

“Milý Micíku, ten rozzuřený pán, co na mě v neděli vyběhl z auta a zkoušel mě prohodit plotem (byl zatím první, ale jistě nebude poslední) si to vysvětlit nenechal, ale tobě to teď povím,” uvedl Flegr na svém facebookovém profilu. “Mrazáky v ulicích jsem fakt nevymyslel já. Já pouze na přímou otázku pana redaktora Stacha „Takže nás čekají mrazáky na mrtvoly v ulicích, jak varoval ministr Hamáček?“ odpověděl: „Doufám, že je mají připravené, protože vážně nevím, jak se to potom bude dělat. Nebudou tisíce mrtvých denně, ale stovky. I to ale stačí.

Celý incident nakonec vyústil několika odřeninami a potlučenou kamerou. “Na místě bylo taky dost svědků. Ale příště by to mohlo dopadnout hůř. Takže mi asi nezbývá, než svůj pokřivený obraz začít alespoň trochu řešit.

Podle Flegra jsou mrazáky v ulicích pochopitelně hloupost a mediální zkratka. Na mysli měl mrazírenská auta, která skutečně v mnoha evropských a amerických městech stály za budovami nemocnic, protože jejich interní márnice už nápor nezvládaly.

Nakonec Flegr svá slova o mrazácích sám korigoval. Prohlásil totiž, že vzhledem k tomu, že Česko je světovým šampionem v pohřbívání žehem, nebudou mrazáky třeba. V tom se ale také trochu mýlil, protože se ukázalo, že ani krematoria nápor příliš nezvládají.

Primárním terčem jejich zuřivosti sice není Flegr – jeho články patrně nikdy nečetli a rozhovory neposlouchali – ale obraz Flegra, tak jak ho vytvořili novináři a zejména autoři novinových titulků. Já negativní kampaň proti své osobě zatím ignoroval. V ušetřeném čase jsem se snažil vysvětlovat, co by se mělo a co by se se nemělo dělat (a proč), abychom minimalizovali negativní dopady epidemie. Ale asi to byla chyba – terčem nenávisti zuřivců je sice mediální obraz Flegra, polámané kosti však budou bolet mne,” uvedl Jaroslav Flegr.

Foto: se souhlasem J. Flegra

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments