Rusové se oklepali a už se chystají na Evropu. Jaderné bomby na hlavní města

Podle některých zdrojů se ruská armáda za rok trvání konfliktu na Ukrajině zprofesionalizovala a už nepůsobí tak diletantským dojmem jako dříve. To rozhodně není dobrá zpráva jak pro sužovanou a částečně okupovanou zemi, tak ani pro zbytek Evropy. Nezdá se totiž, že by se Rus hodlal dohodnout, ale naopak začíná mít stále větší choutky, jak informuje server Newsweek.

Drtivý úder

Jeden z hlavních propagandistů Vladimir Solovjov už opět nechává rozeznívat válečné bubny. Dobře totiž ví, že dění na Ukrajině už nechává Evropany poměrně chladnými, protože to vypadá na roky trvající zamrzlý konflikt, který se přinejmenším intenzitou střetů spíše uklidňuje. Co ovšem Evropu vždy spolehlivě nadzvedne, to jsou slova o jaderných hlavicích mířících na jejich města.

Známý propagandista tak vyzval nejen k úplnému zničení Kyjeva, ale rovnou také Varšavy a Berlína. Právě v Polácích a Němcích vidí největší podporovatele ukrajinského režimu. Na Čechy však zřejmě zapomněl především proto, že jsme menší a ne tolik významná země. V míře pomoci v přepočtu na obyvatele však rovněž patříme mezi premianty.

Foto: Shutterstock

Shoda nepanuje

Už se navíc vytváří záminka pro podobné konání. Nešlo by prý o útok, ale naopak obraný úder za to, že evropské země pomáhají Ukrajincům bojovat na ruském území. Za to jsou označovány anektované oblasti na východě země, které však Rusové stále nemají pod plnou kontrolou.

Zajímavé je, že ruští propagandisté a vojenští experti se neshodnou, zda pro zničení evropských měst použít jaderné zbraně. Někteří by neváhali ani minutu, zatímco jiní jsou zdrženlivější a raději by použili jiné metody.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments