Rusové se oklepali a už se chystají na Evropu. Jaderné bomby na hlavní města

Podle některých zdrojů se ruská armáda za rok trvání konfliktu na Ukrajině zprofesionalizovala a už nepůsobí tak diletantským dojmem jako dříve. To rozhodně není dobrá zpráva jak pro sužovanou a částečně okupovanou zemi, tak ani pro zbytek Evropy. Nezdá se totiž, že by se Rus hodlal dohodnout, ale naopak začíná mít stále větší choutky, jak informuje server Newsweek.

Drtivý úder

Jeden z hlavních propagandistů Vladimir Solovjov už opět nechává rozeznívat válečné bubny. Dobře totiž ví, že dění na Ukrajině už nechává Evropany poměrně chladnými, protože to vypadá na roky trvající zamrzlý konflikt, který se přinejmenším intenzitou střetů spíše uklidňuje. Co ovšem Evropu vždy spolehlivě nadzvedne, to jsou slova o jaderných hlavicích mířících na jejich města.

Známý propagandista tak vyzval nejen k úplnému zničení Kyjeva, ale rovnou také Varšavy a Berlína. Právě v Polácích a Němcích vidí největší podporovatele ukrajinského režimu. Na Čechy však zřejmě zapomněl především proto, že jsme menší a ne tolik významná země. V míře pomoci v přepočtu na obyvatele však rovněž patříme mezi premianty.

Foto: Shutterstock

Shoda nepanuje

Už se navíc vytváří záminka pro podobné konání. Nešlo by prý o útok, ale naopak obraný úder za to, že evropské země pomáhají Ukrajincům bojovat na ruském území. Za to jsou označovány anektované oblasti na východě země, které však Rusové stále nemají pod plnou kontrolou.

Zajímavé je, že ruští propagandisté a vojenští experti se neshodnou, zda pro zničení evropských měst použít jaderné zbraně. Někteří by neváhali ani minutu, zatímco jiní jsou zdrženlivější a raději by použili jiné metody.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Česká televize je molochem, který má tu výsadu hospodařit s rozpočtem ve výši sedmi miliard korun. Žádné jiné médium v České republice tolik peněz k dispozici nemá. A přesto si veřejnoprávní stanice stěžuje na to, že jí peníze nestačí a potřebuje více. Lidé přijdou o pořady Celkem by ráda získala dvě miliardy korun navíc, což by se mělo stát tak, že dojde k navýšení koncesionářských poplatků na 160 Kč a navíc se rozroste okruh těch, kdo poplatek musí hradit. A to tak, že ho budou muset platit prakticky všichni. Dosud to totiž bylo tak, že za ČT musel platit pouze ten, kdo měl doma televizní přijímač. Nově by to měli být i ti, kdo mají třeba jen mobilní telefon nebo notebook. Protože i na těchto zařízeních mohou vysílání veřejnoprávní televize teoreticky sledovat, byť tak třeba nečiní. Generální ředitel Jan Souček teď postavil věc tak, že pokud nedojde ke schválení těchto změn a televize nedostane více peněz, bude to pro diváky znamenat skutečně nepěkné věci. Od ledna roku 2025 by v takovém případě došlo k dramatickému propadu tvorby České televize. Nevznikalo by takové množství pořadů, což by znamenalo neustálé opakování repríz. “Další možností je, že některé pořady nahradíme levnější výrobou. Namísto toho, abychom vyráběli Boženu nebo Devadesátky, tak bychom mohli vyrábět denní seriály tak, jako je vyrábí komerční televize,” uvedl Souček pro server Seznam Zprávy. Bude se propouštět Ředitel České televize to dokonce kvantifikoval, a to tak, že pokud by se poplatky nenavýšily, způsobilo by to výpadek přibližně třetiny celkové tvorby. Dojít by mohlo také na propouštění zaměstnanců, kdy by o práci mohlo přijít přibližně 350 z nich. Čtěte také: Česká televize chce od lidí další miliardy. Nova a Prima se staví na odpor, už to přehánějí Kritici však poukazují na skutečnost, že Česká televize má peněz dost. Jen se je musí naučit vynakládat efektivně a také nedělat všechno možné, čímž zbytečně tříští síly a dostupné finanční prostředky. Je velkou otázkou, proč by například měla provozovat streamovací platformu iVysílání.cz, kterou lze do zelí komerčním stanicím. Ty si na to také pochopitelně stěžují. Foto: Česká televize 0SdíleníSdíletTweet [...]
Příliš se o tom nemluví, ovšem je třeba mít na paměti, že důchody, které lidé v současné době dostávají, nemusí být konečné. V určitých případech se k nim totiž připočtou speciální příspěvky, které jsou poměrně velkou novinkou celého důchodového systému. Vrátí se zdražování? Byly schváleny teprve v loňském roce a k jejich aplikaci ještě nikdy nedošlo. To se však může poměrně záhy změnit. Jde totiž o náhradu takzvané mimořádné valorizace důchodů, která byla po neblahých zkušenostech z minulých let zrušena. V důsledku vysoké inflace totiž velmi rychle vyletěly také důchody, a to natrvalo. To způsobilo celému systému obrovské problémy, a tak se tento problém musel hasit dosti zvláštním způsobem, kdy se loni důchodcům zkrouhlo i to, na co měli nárok. Respektive jim byly penze navýšeny o tisíc korun méně, než jak by to mělo být. Aby už k něčemu takovému nedocházelo, byla tato automatická mimořádná valorizace pro jistotu zrušena. Jenže nebylo možné nechat věci jen tak. Je totiž docela dobře možné, že se v dohledné době do České republiky vysoká inflace vrátí. A důchodci by na ní potom významně doplatili. Někteří by neměli ani na základní potřeby. Proto jsou tu ony speciální příspěvky. Na ně máte nárok tehdy, když inflace po určité období překoná hranici 5 %. Jen pro srovnání: v loňském roce se blížila 20 %, tudíž nejde o žádné nedosažitelné číslo. Co stojí více peněz? Pokud k takové situaci dojde, navýší se váš důchod o částku, která bude tvořena fixní a zásluhovou částí. Rozdíl oproti mimořádné valorizaci bude ten, že se bude vyplácet pouze do konce daného roku a důchod tak o ní nebude automaticky navýšen. Na začátku dalšího roku potom stát sám rozhodne o tom, jakým způsobem se důchody navýší. Čtěte také: Důchodci v Česku na své peníze nárok nemají. Přijdou o tisíce korun, už je nikdy neuvidí Jak upozorňují odborníci, pravděpodobně nevyjde předpoklad toho, že tento systém bude levnější než mimořádné valorizace. Podle některých propočtů by mohl být dokonce dražší, jelikož příspěvky mohou dosáhnout poměrně značné výše. Na druhé straně to ale bude systém pružnější, který státní rozpočet zatíží jen po určitou dobu a nikoliv natrvalo. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

12 názorů k článku “Rusové se oklepali a už se chystají na Evropu. Jaderné bomby na hlavní města

  1. Jedinými, kdo použil atomové zbraně proti civilistům a civilní infrastruktuře byly USA a to v roce 1945 v Japonsku. Kdo použil jednou ty zbraně, klidně je použije znovu k dosažení svých imperiálních cílů. USA by rády vojensky dobyly Rusko, Čínu i třeba Severní Koreu a ani se tím netají. Americké elity o tom sní už celá desetiletí. Brání jim ale v tom hrozba jaderného protiúderu. Proto se do horké války proti Rusku USA snaží dostat Evropu aby USA mohly tahat za nitky v bezpečí za oceánem. Rusko by si to samozřejmě nenechalo líbit a v krajním případě by na svou obranu jistě použilo i ty svoje jaderné zbraně. Nenechá se přece od západu jen tak napadnout a zničit. Dokud však nebudou na Rusko mašírovat evropské armády NATO, tak jaderná hrozba ze strany Ruska nehrozí.

  2. Kdyby jaderné zbraně dopadly na realný Brusel jako takový,tak nebudu protestovat!!!!!!!Aspoň nebude žádný gryndýl!!!!!

  3. řekl bych že je to jen strašení jadernými zbraněmi všichni ví ať Rusko nebo USA že jaderný útok by byl totální a země by přestala existovat

  4. Jaderná válka musí být stůj co stůj. Lidí je na světě jako sraček a ničí svým počtem celou ekologii planety. Jaderná válka a globální ničení člověka jako nejstrašnějšího živočicha planety je jediná možná regulace počtu obyvatelstva planety Země. Vždyť už je nás přes 8 miliard a ještě před 60ti lety nás bylo necelých 4 miliardy! – Tak rychle do toho nebo bude zle s celou planetou!

    1. Však už se k ní mílovými kroky blížíme. A ten krásný pohled na ten hřib po výbuchu atomové bomby. Pastva pro oči. A pořádně se tím pohledem pokochat, protože jsme nikdy nic podobného neviděli a také již neuvidíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *