S vlastní chatou už vás koronakrize neomezí

V současné nejisté době, na níž se velkou měrou podepsala koronavirová krize, u řady lidí sílí zájem o pořízení si vlastní chaty či chalupy.

Získají tak jistotu, že se budou moci alespoň někam podívat a odpočinout si, když by zase přišlo omezení cestování. Další variantou je pronájem chalup, kdy máte možnost být každý týden někde jinde.

Nejen dovolená, ale i přesídlení z města

Chaty a chalupy na prodej jsou ideálním řešením jak pro víkendové či dovolenkové pobyty, tak pro dočasné přestěhování se z města více do přírody. Jelikož čím dál více lidí pracuje na home office, proč být zavřený v bytě ve městě, když ho můžete trávit na venkově? Touha po chalupaření se tak v poslední době stává trendem, po němž touží většina z nás. Prodej chalupy či jiného rekreačního objektu rychle stoupá, což je znát v nabídkách realitních kanceláří. Poptávka mnohokrát převyšuje nabídku. Češi si tak jednoduše chtějí vynahradit zrušenou dovolenou v zahraničí a strávit svůj volný čas v krásné přírodě. Mezi nejoblíbenější lokality patří Krkonoše, Šumava, Beskydy, Lipno, Orlík a Pálava.

Krátkodobý pronájem na vzestupu

Jak bylo zmíněno v úvodu, lidé se chtějí odreagovat též v případě, že žádnou rekreační nemovitost nevlastní. Chaty a chalupy pronájem jsou v současnosti předmětem zájmu vysoké poptávky. Češi jim dávají přednost před hotely a penziony, neboť jim nabízejí požadované soukromí. Mohou se zde ubytovat s rodinou či přáteli s tím, že budou mít celou nemovitost jenom pro sebe. V řadě případů si rádi připlatí za nadstandardní vybavení, jako jsou bazén, sauna nebo vinný sklípek. Podíváme-li se na tuto situaci z druhé strany, pokud vlastníte rekreační objekt, který plně nevyužíváte, nabízí se vám vidina slušného přivýdělku. Zejména s ohledem na letní sezónu, kdy řada lidí dovolenou v zahraničí už dopředu vzdává.

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments