Sázkové kanceláře zaspaly, sázkaři se těší na pohádkové výhry. Pilot F1 pojede s nejrychlejším vozem v kurzu 1000:1

Někdo považuje sázení za formu hazardu, jiný za přetahovanou se sázkovou kanceláří o to, kdo má k dispozici kvalitnější informace. Obvykle jsou to právě sázkové kanceláře, které mají na všechny sporty své odborníky stanovující takové kurzy, aby jejich zaměstnavatelé byli ve výsledku ve značném plusu. Proti nim však kromě amatérských stojí také profesionální sázkaři pracující se sofistikovanými modely pravděpodobnosti. Do nich započítávají veškeré informace, jež se jim o tom kterém utkání či závodu podaří získat. Ti potom dokáží přetahovanou s kancelářemi někdy i vyhrát.

Překvapivá sázka na náhradníka, která se dala tušit

Teď se podobná, možná až historická příležitost objevila u Velké ceny Bahrajnu Formule 1. Vše odstartovala zpráva, že už jistý mistr světa, pilot Mercedesu Lewis Hamilton má koronavirus a do závodu nenastoupí. Před stájí, která disponuje nejrychlejším vozem v pelotonu, tak stála otázka, koho postaví jako jeho náhradníka. Pro většinu diváků rutinní záležitost a maximálně jisté zpestření jinak letos monotónních závodů. Sázkaři však zbystřili na nejvyšší možnou míru. Koho by tak mohl šéf stáje Toto Wolff do závodu nasadit? Bude to některý z rezervních pilotů nebo tradiční náhradník Nico Hülkenberg, který letos už odjel dva závody v barvách Racing Pointu?

Dobře informovaní sázkaři ale vytušili jinou příležitost. Věděli totiž, že členem juniorského programu Mercedesu je George Russell. Ten přitom v této sezóně v rámci zápůjčky jezdí pro beznadějný Williams a navzdory svému talentu ještě nezískal ani jeden bod. Také proto se na něj experti sázkových kanceláří nijak nezaměřovali a ponechávali u něj kurz 1000:1 značící, že aby tento pilot vyhrál, musel by se stát zázrak.

Ten zázrak se ale možná stane. Mercedes totiž jako náhradníka skutečně povolal George Russella, který tak v Bahrajnu namísto nejhoršího pojede v nejlepším autě, které stojí na roštu. Tento pilot přitom platí za extrémně talentovaného mladíka, který jednou v Mercedesu skončí nastálo. A že mládí nemusí stát vítězství v cestě, ukázal už Max Verstappen, který zvítězil v ještě mladším věku.

Sázkaři byli tentokrát rychlejší

Celý vtip spočívá v tom, že řada sázkařů dokázala na George Russella vsadit ještě v momentě, kdy na něj byl vypsán takto vysoký kurz. Nezáleží přitom na tom, v jaké stáji dotyčný jede. V tomto sportu se sází na piloty. Některé sázkovky doslova zaspaly a kurz na Russella měnily až několik hodin poté, co byl jeho krátkodobý přestup oznámen. A že je to změna dramatická, ukazuje právě nový kurz. Namísto 1000:1 u jeho jména nyní svítí kurz mezi 3:1 a 4:1. Znamená to, že i kanceláře v Russellovu výhru vcelku věří.

Ti, kdo mají vsazeno, se v případě jeho výhry mohou těšit na kariérní jackpot. Pokud jste například vsadili 100 korun, můžete vyhrát 100 tisíc korun. Profesionální sázkaři přitom operují s mnohem vyššími sumami. Klidně vsadi 100 000 korun. Jaká by pak byla jejich výhra? Astronomických 100 000 000 korun. A to při pravděpodobnosti, která už je naprosto reálná.

Foto: Mercedes F1 Racing Team / oficiální fotografie

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Absolvent žurnalistiky na Karlově univerzitě, který v informování veřejnosti o aktuálním dění spatřuje nejen poslání, ale chápe ho i tako svůj největší koníček.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments