Seznamte se s Frankem Lentinim, narodil se se třema nohama, 16 prsty a dvěma penisy

V roce 1889 se na italské Sicílii narodil Frank Lentini, který se později prosadil jako Úžasný Lentini, Třínohý Sicilan nebo také jako Jediný třínohý fotbalista na světě. Jak vás již jistě napadlo, na Frankovi Lentinim bylo zvláštní nejenom to, že měl tři nohy.

Jak vznikla Frankova anomálie? Mohlo za to siamské dvojče

Fakt, že měl Frank tři nohy, byl způsoben tím, že částečně absorboval své siamské dvojče. Takže měl tři nohy, čtyři chodila a dva páry mužských pohlavních orgánů. V praxi to vypadalo tak, že ve spodní části páteře měl Frank zcela funkční třetí nohu. Přestože se uvažovalo o tom, že by byla přebývající noha chirurgicky odstraněna, lékaři z tohoto záměru nakonec upustili z obavy vzniku paralýzy nebo dokonce smrti.

Frankova úspěšná kariéra a sláva na sebe nenechaly dlouho čekat

Tak Frank Lentini vyrůstal s končetinou navíc. Když mu bylo osm let přestěhoval se i s rodinou do Ameriky, kde se společně přidali k cirkusu. Tak vznikly všechny možné Frankovy přezdívky, počínaje Úžasným Lentinim, přes Největší medicínský zázrak všech dob až po Jediného třínohého fotbalistu na světě. Díky tomu, že se Frank přidal k cirkusu, si vydělával tím, čím se od ostatních odlišoval.

Foto: Wikimedia Commons

Úspěšný osobní život

Zajímá-li vás, jaký byl Frankův osobní život, odpověď zní: spokojený. Oženil se s herečkou Theresou Murray a měli spolu čtyři děti. Přestože se po skoro třiceti letech manželství rozvedli, Frank si záhy našel novou životní partnerku. Zemřel ve věku 77 let na Floridě z důvodu selhání plic.

Frank Lentini byl raritou a na své odlišnosti si vybudoval celou svou kariéru. Ani v době před svou smrtí nepřestal vystupovat a byl dobře znám svým smyslem pro humor. Pokud ho jeho třetí noha někdy trápila, nedal to veřejně nikdy nijak najevo.

Foto: Wikimedia Commons, zdroj: Allthatsinteresting, Wikipedia,FrankLentini

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments