Šlachta míří suverénně do Sněmovny. Zavede tu běloruské praktiky, se státem zamává, varuje expremiér Nečas

Bývalý elitní policista Robert Šlachta má za sebou bohatou kariéru a teď se chystá vstoupit do nejvyšších politických pater. Snaze jeho Hnutí Přísaha se přitom zpočátku mnozí spíše usmívali, jenže po pár průzkumech veřejného mínění začíná být více než jasné, že Šlachta se dokázal trefit do společenské poptávky.

Čtěte také: Nikdo mu nevěřil. Šlachta ale bude velkým překvapením voleb a šancí pro Babiše, aby se udržel u moci

Ne všichni na to ale hledí se sympatiemi. Například bývalý premiér Petr Nečas stále nedokáže přijít Robertu Šlachtovi na jméno. Viní ho z pádu své vlády a navíc kriminalizaci Jany Nagyové, kterou později pojal za svou manželku. Dvojice v minulých letech čelila řadě trestních stíhání, které pramenily právě ze Šlachtova zásahu. Nutno říct, že až na pár drobných výjimek se vinu premiérově poradkyni ani premiérovi Nečasovi prokázat nepodařilo.

Zničil nám s manželkou profesní životy, společenskou pověst. Nestyděl se zveřejnit záběry ze zatčení mé ženy. To jsou běloruské poměry, které on tady zaváděl, a obávám se toho, že i jeho fízl parta půjde tímto směrem,” uvedl bývalý premiér Petr Nečas v CNN Prima News.

Nečas stále nedokáže pochopit rozměry tehdejší akce, kterou považuje za monstrózní. Do bytu jeho budoucí manželky se pod Šlachtovým vedením dobývalo patnáct těžkooděnců. Navíc potom Česká televize zveřejnila tyto záběry, čímž podle bývalého premiéra policie i média manipulovali s veřejným míněním.

Nečas s trochou ironie kvituje, že se Šlachta pustil do politiky přiznaně, protože podle něj politiku dělá už posledních deset let. “Jeho strana je vůdcovského typu, je to fízlovská parta, která s politikou zamíchá,” uvedl někdejší předseda vlády.

Ten se také nechal slyšet, že si mu Robert Šlachta svého času řekl o post policejního prezidenta, který mu však Nečas odmítl dát. Akci proti své vládě tak vnímá jako jakousi odvetu. Podle něj si Šlachta o stejný post řekl také Andreji Babišovi.

Právě pád Nečasovy vlády a veřejný pocit, že Českou republiku definitivně ovládla mafie, podle všeho významně přispěl k tomu, že se k vládě dostal právě Andrej Babiš.

Foto: Hnutí Přísaha

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments