Slavný český herec prozradil, jaký má důchod. Musí pracovat v 84 letech, aby zaplatil nájem

Důchodci v Česku nemají na růžích ustláno, ba právě naopak. A to překvapivě i ti, kteří celý život pracovali až dřeli a vydělávali nemalé částky. Jedním z takových příkladů je oblíbený herec a moderátor Jiří Krampol, který oslavil čtyřiaosmdesáté narozeniny a nechal se slyšet, že pracuje už přibližně 70 let. To je obdivuhodný výkon.

Sotva vyjde

Do práce nastoupil už po základní škole a od té doby se nezastavil. Nic na tom nezměnil ani nástup do důchodu, který se v jeho případě odehrál už před dvaceti lety. Jenže bez práce by měl potíže se uživit, respektive zaplatil by jen to nejnutnější a na nějaké další věci už by mu nezbývalo, jak odhalil pro Život v Česku.

Krampol odhalil, že má důchod přibližně 20 tisíc korun. To se může zdát jako poměrně hodně peněz, ovšem je potřeba si uvědomit, že této výše dosáhl až po všech těch valorizacích, ať už standardních nebo mimořádných, které proběhly v minulých letech. Jak už bylo řečeno, důchod se mu tímto mechanismem navyšuje už přibližně dvacet let.

Foto: Český rozhlas

Jak to zvládnout bez práce?

Není to ale na žádné vyskakování. Ve skutečnosti tato penze prý stačí přesně na to, aby zaplatil za nájem a energie, které šly v poslední době hodně nahoru. Pokud by tak pobíral pouze penzi, už by mu nic nezbylo například na jídlo, oblečení nebo aby si zašel s přáteli do restaurace.

Herec má však štěstí, že je pořád žádán pro nejrůznější role, případně moderování, a to i v takto pokročilém věku. Je ovšem otázkou, jak se může dařit lidem v důchodu, kteří takovou možnost zajímavého přivýdělku nemají. Pravděpodobně to nebude žádná sláva.

Pravdou je, že Krampol si dovoluje luxus života v Praze, což je ale dáno tím, že kdekoliv jinde už by byl definitivně odříznutý. Kvůli problémům totiž nemůže řídit.

Foto: Creative Commons

Nenechte si ujít

Redaktorka deníku Mix24.cz. Zkušenosti sbírala ve společenských časopisech, aby je následně každý den zúročovala svou prací na webu. Nepřestává ji fascinovat svět celebrit, ale i šikovných tipů.

Odebírat
Upozornit na
guest
26 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments