Kolik bere Václav Moravec? Dozvíme se nejpřísněji střežené tajemství v Česku

Česká televize neustále tvrdí, jak moc je podfinancovaná a že by se měly výrazným způsobem navýšit koncesionářské poplatky, aby si mohla dovolit provoz na takové úrovni jako dosud. Ovšem na to, že jde o veřejnoprávní instituci, která je placená z peněz nás všech, o detailech svých financí povážlivě mlčí. A to navzdory tomu, že o ně občané mají zájem.

Nebere náhodou moc?

Velké otázky panují například kolem toho, jaké platy berou nejvýznamnější tváře České televize, jako je například Václav Moravec, Nora Fridrichová nebo Jakub Železný. Ti jsou doslova stálicemi veřejnoprávní televize a ze svých míst se nehnou. Je přitom na místě se ptát, zda náhodou nejsou přepláceni, protože se stali velmi známými a mají silnou vyjednávací pozici.

Česká televize tu však není od toho, aby někoho vydržovala proto, že je známý. Pakliže si někdo klade značné podmínky, měl by být nahrazen. Ostatně, určitá obměna na důležitých postech by televizi jen prospěla. Na první pohled totiž působí značně zakonzervovaně, a to i z hlediska názorů.

O platu nejznámějších moderátorů se v minulosti hojně diskutovalo. Internetem se šířily například očividné nesmysly, které tvrdily, že Václav Moravec bere 141 000 korun za hodinu, což je pochopitelně nepředstavitelné.

Foto: Česká televize

Lidé tipují

Bohužel to ale byla samotná ČT, která těmto spekulacím zavdávala příčinu, protože na četné dotazy po platech moderátorů odmítala odpovědět. Na Twitteru se teď objevila zpráva Peťulíny Markvartové, podle které bychom se platy veřejnoprávních moderátorů měli brzy dozvědět, protože tak rozhodl soud.

Lidé už přitom tipují, na kolik si Moravec za měsíc přijde. Často padají částky kolem 200 tisíc korun, ale někteří tipují, že by si mohl za měsíc vydělat i 500 tisíc. Další ale upozorňují, že přeci jen dělá akorát jeden pořad týdně, což by mělo být nějak zohledněno.

Kolik by si podle vás Václav Moravec za svou práci zasloužil?

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments