Spekulace o duševním stavu Joe Bidena ožívají. Spletl si svou vnučku s mrtvým synem

Joe Biden má stále ještě naději stát se americkým prezidentem. Volby se zdají být velmi vyrovnané a rozhodovat se bude do poslední chvíle, byť Donald Trump už sám sebe prohlásil za vítěze.

Biden nebyl schopen se vymotat a správně představit rodinu

Biden si ale v den voleb pravděpodobně u řady voličů, kteří do poslední chvíle váhali, zda mu vhodit hlas, velmi uškodil. Na jednom z mítinků totiž zjevně podlehl velké únavě a spletl si svého zesnulého syna Beau Bidena s vnučkou.

Prezidentský kandidát se na svém mítinku rozhodl představit svou rodinu. “Tohle je můj syn Beau Biden, kterého mnoho z vás pomohlo zvolit do delawarského senátu,” vyhlásil bezelstně megafonem u davu. Kolem pasu přitom v té chvíli držel jednu ze svých vnuček. To by bylo možné brát ještě jako roztomilé přeřeknutí unaveného postaršího muže. Bohužel pro něj je ale jeho syn Beau už pět let po smrti. Američtí komentátoři se pozastavují nad tím, že na to Biden zapomněl, ale uvedl detail v podobě jeho někdejšího zvolení do Senátu.

Důležitá viceprezidentka

Trapas na mítinku nicméně pokračoval. Bidenovi možná došlo, co udělal, nebo mu to někdo pošeptal, a tak bez slova upřesnění začal představovat znovu. Tentokrát vnučku označil za Natalii, Beauovu dceru. Ani tentokrát ale neměl pravdu. “Ne, ne, počkejte, to není ona,” zamotával se do představování Biden stále více. Vnučky mu totiž řekly, že zrovna objímá Finnegan. “Tohle je Natalie, tohle je Beauova dcera,” zakončil nakonec kandidát na amerického prezidenta trapnou scénu.

Tyto okamžiky pravděpodobně Bidenovým šancím stát se prezidentem ublížily. Znovu totiž potvrdily to, na co upozorňuje jak jeho soupeř, tak mnozí komentátoři. Joe Biden nepůsobí dojmem, že by byl po duševní stránce v nejlepší kondici. Někteří jdou dokonce tak daleko, že u kandidáta demokratů upozorňují na příznaky Alzheimerovy choroby. Podle nich Biden nebude schopen efektivního vládnutí a demokraté počítají s tím, že prezidentská rozhodnutí bude činit jeho viceprezidentka Kamala Harrisová.

Foto: Facebook J. Bidena

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments