Staří komunisté mi nevadí, ti noví jsou mnohem horší, řekl Klaus. Máme tu nejextrémnější levicovou stranu, jaká tu kdy byla

Václav Klaus je celoživotním bojovníkem proti levicovému pojetí politiky. Jako takový dnes znovu cítí potřebu vyrazit do boje proti extremistickým levicovým myšlenkám. Kdo by však čekal, že se bude vymezovat vůči tradiční levici, dnes nejsilněji reprezentovanou KSČM, byl by na omylu.

Pokud tady máme staré komunisty vedené stále ještě Vojtěchem Filipem, tak to nevadí, protože nejsou příliš akční a v tomto smyslu nebezpeční,” uvedl Václav Klaus pro CNN Prima News. Zjevně tradiční komunisty považuje a odepsané. Ostatně, je velkou otázkou, zda se v říjnu vůbec dostanou do Poslanecké sněmovny. Tolerance menšinové vlády Andreje Babiše jim příliš neprospěla.

Nebezpečí vidí bývalý prezident někde jinde. “Nejextrémnější levicová strana, kterou tady máme a kterou jsme tady kdy měli, jsou Piráti,” řekl Václav Klaus. “Jsou to novodobí komunisti a takoví bojovníci za lepší zítřky, kteří kdyby získali nějaké lepší pozice, tak bych se toho děsil. Doufám, že voliči toto nedopustí.

Pokud by měl Klaus porovnat KSČM právě s Piráty, potom se domnívá, že Pirátská strana je od té komunistické “nekonečně dál nalevo”.

Podle exprezidenta není možné, aby říjnové volby dopadly dobře, ať už je vyhraje kdokoliv. Na druhé straně by přeci jen raději viděl úspěch tradičních politických stran než narychlo spíchnutých uskupení. “Strany a hnutí jako ANO, Přísaha, Věci veřejné, Piráti… Je nemožné, aby je rozumný člověk volil, protože neví, co se v těch stranách skrývá,” řekl Klaus, který se tak opřel i do nové strany Roberta Šlachty. Ta přitom rychle nabírá podporu veřejnosti.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments