17. 5. 2024

103 příspěvků u článku “Stát by neměl pomáhat klientům Bohemia Energy. Podpořil by tak nezodpovědné chování

 1. To,co tady je prezentováno je naprostý nesmysl.Stát byl ten,kdo těmto překupníkům tady povolil podnikání.Stát tedy nese plnou zodpovědnost za to,že včas nepodnikl kroky k tomu,aby k těmto stavům nemohlo docházet.
  Na co si tedy přeplácíme státní úředníky,kteří potom ve finále nemají žádnou zodpovědnost.Od čeho je tady ERÚ,MPO a další instituce,které
  nejen že mají veškeré informace o podnikatelích v tomto oboru,ale navíc nekonají?Když tedy stát nic neřeší,má tedy plnou zodpovědnost a musí lidem dát kompenzace a do budoucna zajistit legislativou,aby k takovým
  eycesům nemohlo docházet.A stát je zodpovědný za to,že nejdůležitější
  obory jako je energetika,vodárenství atd.doslova hodili do chřtánu spekulantům,cizincům a svým kamarádům.JNejvětší chybou bylo,že stát si po sametovém podvodu nenechal ve vlastnictví energetiku,přírodní zdroje,
  vodárenství a nerostné bohatství.I veliká část strojírenského průmyslu měla být zachována.Také měla být zachována většina bytového fondu v rukách státu.Tím,že se vše tady zašmelilo,stát přichází o veliké příjmy.Lidé by v tomto případě měli podávat hromadné žaloby na stát,že je neochránil před takovýmito šmejdy.

   1. Babiš ty špatné a záměrně nedokonalé zákony netvořil.Ty vznikly za vlád ODS,případně za vlád ODS+ČSSD.A i kdyby je Babiš chtěl rušit,tak by neměl dost hlasů pro jejich prosazení,protože ČSSD,která s ním vládla by se postavila proti.

    1. Babiš je ve vládě podporované komunisty už 8 let. Socani mu zobali z ruky. Kdyby je chtěl změnit, změnil by je.

     1. Nemohl,neměl by dost hlasů.Socani,kteží jsou společně s ODS,TOP 09 na tom finančně zainteresováni by mu to zablokovali.Nikdy by se mu to nepodařilo prohlasovat.Tak tady nekažte bludy.

     2. Ale ty jsi blbec. Zkus pro své plácání také nějaké důkazy. Jsi typický debil, který se snaží upravovat skutečnosti podle své zvrácené ideologie, bez ohledu na fakta. Úspěchy připsat Babišovi, neúspěchy házet na jiné. Typický volič Babiše nebo komoušů. Jsi jen rudé hovado.

  1. V něčem s vámi souhlasím. Ale dle tohoto vašeho výroku -“Stát byl ten,kdo těmto překupníkům tady povolil podnikání.Stát tedy nese plnou zodpovědnost” , by musel platit i škody, které způsobí všichni podvodníci, kterým třeba povolil živnost, nebo s.r.o. a to snad nemyslíte vážně. Určitě by jste jako daňový poplatník nechtěl platit všem lidem kteří kdy naletěli nějaké podvodné firmě, nebo zaplatili zálohu na materiál řemeslníkovi a ten práci neodvedl….to by jste určo řekl, že to byla jeho vlastní blbost a za tu se platí.

   1. Omyl.Stát nese přímou zodpovědnost za zákony,které tyto praktiky beztrestně povolují.A justice by měla být první instancí,která by
    schválení takových špatných zákonů zatrhla.

    1. Moulo, justice není od toho, aby zákony zatrhla. Ta je od toho, aby posuzovala, jak jsou dodržovány. Jsi komouš, ale tvoji ideologii voliči definitivně odmítli. Táhni na propadliště dějin.

     1. Moula seš ty.Navíc nic nevědoucí.Správní soud je tady právě od toho,aby cokoli špatného zarazil.ale to by nesměl být obsazen dořivotně lidmi,které tam dosadilo ODS.

     2. Jsi osel, který vůbec netuší, jaké jsou pravomoci a úlohy Nejvyššího správního soudu, komouši neinteligentní.

   2. Ještě malý dodatek.Běžný občan nemá vůbec žádné možnosti se dovědět,že ten,či onen podnikatel vyvádí peníze z firem a také
    nemá právní vzdělání,aby i třeba ve smlouvách mohl odhalit nějakou nepravost.Od toho jsou právě státní orgány,které mají přímo povinnost jednotlivé podnikatelské subjekty kontrolovat.
    Třeba FÚ v Praze,díky své malé výkonnosti provádí dle statistiky kontrolu podnikatelů jednou za 180 let.No to je přímo heroický výkon.Potom se nikdo nemůže divit,že k takovým situacím dochází.
    Odpovědnost tedy plně nese stát.

    1. Co je stát? Defacto organizované společenství lidí, žijících trvale na ohraničeném území. Takže dle vás, za to neseme odpovědnost všichni. A hlavně….státní aparát nemá vlastní peníze, jen přerozděluje ty naše z daní, takže je to pořád jen o tom vytáhnout z lidí další peníze, aby se šouply nějaké skupině, která naletěla. Ale to by snad měl řešit soud, zabavit vlastníkovi jeho miliardové majetky a z těch by se měly ty ztráty hradit. Proč bych je měla platit já, vy, nebo kdokoliv jiný?

     1. No konečně už vám to dochází.Soudy by měly konat na popud státních úředníků,kteří měli vykonávat dozor.Ale
      soud i kdyby chtěli něco vykonat,tak nemohou,protože jsou
      špatné zákony.Za špatné zákony můžou ti,kteří je schválili
      a to jsou tehdy schvalující vlády.A protože vlády jsou zástupci státu,tak stát nese plnou zodpovědnost.Je na tom něco dalšího k nepochopení?

     2. Omyl.Správní soud má konat sám od sebe,kdykoli
      se děje něco,co neodpovídá zákonům,dobrým mravům atd.a ty zákony jsou přímo děsivé.To měl zrušit.

     3. A co neodpovídá zákonům? Rozepiš se a uváděj důkazy, nikoli tvoje běžné tlachy.

     4. Je to každého věc, jestli nedodrželi platnou termínovou smlouvu a není tam odstaveček o předčasném vypovězení,tak se mají soudit o škodu, která jim vznikne rozdílem ceny,kterou bude požadovat přidělený dodavatel. Pokud si vyberou dodavatele sami,tak maj určitě smůlu

     5. Ale vždyť o tom píši. Každý chce svobodu v rozhodování, konkurenci, milióny možností výběru a když to mají a udělají špatné rozhodnutí, tak místo toho, aby za své rozhodnutí nesli důsledky zas brečí, “prý kdo se v tom všem má vyznat” a všechno má řešit “stát”. Neříkám, že to není lumpárna….můžou se soudit, ale lidi neví co chtějí-na jedné straně naprostou svobodu ve všem, na druhé straně, aby všechno řídil a reguloval stát….to moc dohromady nejde.

     6. Tak jsme zpátky u vlády a u Babiše. Nese plnou zodpovědnost.😂😂😂

     7. ty jsi neskutečný demagog.Myšlení máš na úrovni sedmiletého dítěte.

     8. To platí spíš pro tebe, protože tvoje nelogičností jsou zjevné.

     9. Odpovídám takhle schválně blahnovi, protože zároveň tvrdí, že se stát měl postarat a zároveň to, že Babiš za to nemůže. Pokud se měl stát postarat, je Babišova odpovědnost zřejmá, nepostaral se. Jde jen o vyvrácení jeho nelogičností. Samozřejmě, nikdo nikoho nenutil podepisovat s Bohemia energy a každý si má nést svoji zodpovědnost za svoje jednání. Nakonec se nic neděje, plyn i elektriku dostanou. Jen trochu dráž.

 2. Osobně s článkem souhlasím. Je přeci na každém, aby zvážil rizika veškerých svých činů. Stát přeci na jednu stranu nemůže každého vodit za ručičku a určovat co je v mezích a co není. Každý z nás jedná sám za sebe a pokud něco viděl benefit v tom ušetřit něco, holt je to vykoupeno nestabilitou, vyšší rizikovostí.

  Tak je to se vším. My Češi jsme v tomto přeborníci. Naše motto je koupit nejlevněji, ale kvalitu neřešíme a tak se s námi i zachází.

  Vše je odrazem společnosti a jejího chování, mentality.

  1. A jak kdo ví a chování.To jsou zase kecy.Je tady konkurence nebo ne ,takže kdo si něco levného koupíš tak jsi blbec nebo chování a to je stejné u všeho.Proč má teda konkurence a ,že jsi se spletl není zákazníkům ale podrazáci tak jako to bylo zaODS a u ú pana bývalého Klause,ti rozprodali a to ale ůmyslem ale co potom jspu podle tebe jsou potom blbc i.všichni,Kdo jim povodlil u těch podvodníkům no opět Klaus ,Zeman a podobní.Takže až stát,který je t skoro podporuje stát a ne ti zákazníky ale opět stát a tikxdo vše podporovali každého podvodníka,Jinak je tu poto stát a politici nebo soudy a soudy jsou k ničemu.

  2. Osobně s Vámi nesouhlasím. Ti lidé se přihlásili k registrovanému obchodníkovi a toho měl hlídat ERU, zda je schopen plnit své závazky. Váš názor nás vrací o 30 let zpět, hlídat si zaměstnavatele, zda za mě hradí odvody, hlídat si banku aby nebyla před krachem, stejně zdravotní pojišťovnu a penzijní fond, lékaře jestli si na mě neúčtuje neprovedené úkony, atd. atd.

  3. Kdyby byla Bohemiaenergy nějak levnější kdyby měla dumpingové ceny tak bych s článkem souhlasil. Bohemka ale zdaleka nebyla nejlevnější nebo se cenami pro koncového zákazníka vůbec nelišila od jiných .Smlouvu s nimi uzavřela moje 82 letá matka více jak před 10 lety. Já jsem ji chtěl ze smlouvy s nimi vyvázat a již v loňském roce jsem je chtěl opustit, ale jejich smlouvy mají samé kličky takže konec s nimi byl až jaro 2023. Typické šmejdské praktiky, ale to už je jedno. Moje matka se ničeho nedopustila platila řádně. Neměla žádnou možnost jak něco zjistit. Nevím komu stát má pomáhat, ale pochybuji, že bude pomáhat lidem, kterým skrachoval dodavatel. Pokud vím jedná se o pomoc s cenami energií celkově a to bude v pořádku.

  4. Tož vám přeju ať vám krachnou všichni dodavatele elektriny, plynu, vody, odpadu a podobnr. A seru na karmu!

  5. A co třeba, zaplatii jsme hromady peněz za přípojky plynu a El. A plyn a El. Pořád tečou od jednoho dodavatele, jen se mu platí každou chvíli jinak. Tedy když by to byl rohlík tak si ho jdu koupit jinam. Je třeba chutnější, větší apod. Ale tady je to rohlík že stejný pekárny. Jen jaksi ve vesnici zbyl jen jeden obchod který stálým klientům prodává za 2 Kč a jiným za 10 Kč a to je jaksi blbost

 3. Pomoc je jen jedna. Stáhnout se z evropské energetické burzy, kde šponují ceny spekulanti a poslat Brusel s jeho utopickou agendou Green deal do zádele. Ostatně tohle zdražování energií je důsledkem špatných až nesmyslných politických rozhodnutí byrokratů v Bruselu.

  1. Nějak zapomínáte na to že součástí EU/Bruselu jsme i my sami, tudíž na tomto stavu máme adekvátní podíl

 4. Odpovědnost si můžou za to ti,co do Bohemie nalezli.Aby ušetřili. Stát nemůže každého kontrolovat,jestli nakoupil energie na pokrytí sjednaných smluv.
  Teď budem platit všichni,za ty vykuky,co to platili odsákovi,který si počkal po volbách? Zisky čezu jdou z většiny státu. Já tedy podporuji stát i za cenu vyšší, podporuji tím sebe.

  1. Ty nebudeš nejostřejší tužka v penále, co? Nás převzala Bohemia Energy automaticky po zkrachovalém Energetickém centru.Jaký odsák si počkal až po volbách? Bože ty jsi vemeno, vemen!!

   1. Ta tužka tupá jseš ty,odkdy je Bohemia Energy poslední instance? To leda že vás jeden majitel prodal druhému, a to jste si nemuseli nechat líbit. Ale vy jste byli vemena vyčůraný a vo tom to je. Měli by jste dostat na rok plnou burzovní cenu, anebo odstřihnout. Nikdo pro takové nenakoupil elektřinu za 40E za Mwh.

   1. Nejsem nemocný, umím počítat a osobně mě de facto elektřina nestojí obrazně nic a to i kdyby ji zdražili o 50%.
    A jasně bylo řečeno ekonomickými experty,že za zdražení může odstavení jaderek v Německu a pro odstup od uhlí u nás,naposledy Mělník.A mají končit Dětmarovice.
    A dávat energii na společný trh nařídila komise EU,kvůli vstupu konkurence.To bychom EU museli opustit.

 5. To je hezké,bohemka měla absolutně agresivní chování při získávání nových klientů,a teď při prvním zavanu potíží praskla do bot aby nemusela nic platit.vse tu stojí na hliněných nohach.cesky state? vlastník bohemka nemá žádný majetek??být to obyčejný nevolník tak ho tví exekutoři pošlou pod most.vašìku kde je tvá neviditelná ruka trhu??tohle je socik jako kr…ovcanum se bere boháčům platí.a ti na oplátku mají problém i s blbým eet.

  1. Marcela. Havel bude se zdražovat ale bude kvalita. Nahnilé ovoce a zelenina, nebudeme bydlet v králíkárnách, rozuměj v panelácích. Lidé jsou rádi že je mají. Zavedl celoživotní imunitu pro politiky. Nebudou krást. To by vydalo na romám

 6. To je zase rada, neskákat na lep podvodníkům. A co třeba nepomáhat těm, co nebudou mít na elektriku. Prostě ji mít nebudou, je nová doba ..

  1. Ta “nová doba” začala vládou ANO a díky nám, voličům je další temnou stránkou naší historie.

   1. Jistě ,ANO a hlavně Babiš mají radost z drahé energie,co potřebují jeho pekárny, masny a chemičky. Vidíme ty světlé zítřky pravicových podnikatelů. Ano jim nechalo jen volnou ruku,aby nežalovali v Bruselu. Poslední kdo se staral o spotřebitele,byla p Vitásková .Za to dostala od prezidenta Zemana Medaili Za zásluhy.
    Nejsem volič Babiše ani ANO.

 7. Možná mohla paní redaktorka svými články lidi varovat dříve, když jak se zdá se v problematice vyzná. A ne teď rozdávat moudra s křížkem po funuse. Navíc si nejsem úplně jist tím, že Bohemia Energy byla nejlevnější. Ne každý člověk, obzvláště senior, má takový brilantní přehled jako autorka článku. Měl by být větší dohled ze strany ERU a dalších zodpovědných.

  1. Nevím jak v posledních letech, ale dřív nejlevnější nebyla. V jejich počátcích jsem těm agresivním šmejdům taky skočila na lep a záhy zjistila, že platím více než u původního dodavatele. Holt všichni děláme chyby…já ji napravila a vrátila se k původnímu dodavateli, ale ten boj. Dělali mi hrozné problémy a všelijaké obstrukce. Teprve pod hrozbou žaloby mě “pustili” zpět. Od té doby mě každým rokem (min,. 4x do roka) obtěžovali a snažili se vnutit i pod podvodnými záminkami, přesto, že jsem je pak už i sprostě posílala mezi půlky sotva otevřeli ten svůj “tlampač” a syna, který se nedávno přestěhoval a nově zařizoval domácnost jsem před nimi varovala – dnes je mi za to vděčný.

 8. BE léta zdárně fungovala, její dceřinnou EEE doporučoval i dTest. Tvrdit, že tam nalezli pitomci může jen totální blb.

  1. ano u EEE jsem byl asi 8 let a netušil že je koupila BE ,nebylo jak to poznat , vědět to tak jsem byl opatrnější , třeba agenta Centropolu jsem od nás doslova vyprovodil .

 9. Jak je možný že v tomto státě je skoro 500 dodavatelů energií tedy překupníků kteří mají skoro stejně ceny to je na hlavu tenhle kocourkov.

 10. Jaký fašista toto může napsat?
  Funkce státu jako regulátora trhu je nezastupitelná a co má ihned udělat je zastropovat ceny energií pro domácnosti v návaznosti na reálně vykázané náklady výrobců a dodavatelů energií. V opačném případě stát svou funkci neplní a žene ekonomiku do zbytečné hyperiánflace vedoucí k sociální a politické nestabilitě. Také musí zábranit tlaku na vnitřní zdroje a omezit vývoz energie mimo stát na nezbytné minimum a tím zajistit stabilní cenu i pro výrobce v opačném případě vývoz převýší vnitřní spotřebu a zpět bude dovážena energie s přirážkou a tedy dražší než než u nás vyrobená a prodaná. Domácí spotřebitel ať již domácnost, nebo firma tak bude defacto vydírána na úkor externích nezodpovědných států jako je Německo, které se řízeně žene do naprostého nedostatku energie. Je třeba prostě uplatnit jednoduchý princip košile tělu blíže než kabát a to ihned a bezodkladně.

 11. Ty, co v tom mají naprosto jasno, že si za to můžou zákazníci sami, teď uvedu z omylu. Po našem zjištění, že Energie ČS má něco společného s Bohemia Energy jsme učinili telefonický dotaz a byli ujištěni, že se nás to nijak nedotkne a spolupráce je víceméně formální. Dodavatele jsme nezměnili a teď máme problém si někoho najít a Energie ČS je v pohodě. Není toto také trochu praktika šmejdů, jenom pod křídly „zavedené firmy“ ? Komu se tedy dá věřit a kdo je odpovědný v tomto případě?

  1. Co takhle se podívat do rejstříku firem,než si s někým něco začnu? Tuším pan majitel BE jel na asi 5 firem ?nemám čas to hledat.

 12. Tohle si zase nějaký idiot vycůcal z prstů….dostala firma B.E. od státu povolení podnikat? Je zapsaná v obchodním rejstříku?

 13. Jak tohle může někdo napsat, Karolína Bauerová? Přesně jak to tady píší ostatní. Na co je Energetický regulační úřad? Proč již dávno namátkově nekontroloval. Pokud by to velcí neždímali tak by tito ani nevznikli. Za chvíli budeme platit Skodovce, protože nejsou čipy a škodovky se už neprodávájí. A do teď tady jenom vařila. Jenomže ta je veliká tak jí musíme všichni pomoct. Šlendrián kam se podíváš.

   1. To jo, u nás. V Číně propad skoro na nulu v Rusku propad a v Německu hlásí o víc jak 30% propad prodeju.

 14. Dobře, tak všem kuřákům už z daní na léčbu nezaplatím ani cent. Alkoholikům taky, atd.
  A co kdybychom všem samoživitelům, důchodcům, zavřeli levné diskonty, aby už nic neušetřili, často z již chabého důchodu. Stupidní článek. Vůbec nechápu, jak s tím autor mohl vyjít na světlo boží.

    1. No právě že vím,jinak bych to nemohl napsat. Pěkná šunka,ale špatně nakrájená,ale takyuž to není,co to bývalo.Už je to pro kočku drahý.

  1. Vůbec nechápete, jak s tím autor mohl vyjít na světlo boží? Bude to asi tím že je to pravicovej egoista kterej podporuje zisk za JAKOUKOLIV cenu .

 15. To se vám řekne, vyhodnocovat rizika. Nechcete poradit 75leté babce, jak to má udělat? U Bohemky jsem byla 10 let a vše bylo v pořádku.

 16. Takže dodavatrel nenese žádné riziko, vše je přehráno na zákazníka. To je smlouva lva a beránka. Typický český kapitalismus. I když pravda, tady se počítalo s hloupostí zákazníků

 17. Milá Karolíno, Univerzita U kulaté báby v restauraci na rohu, kde jste možná ekonomii studovala, má divné představy. Zde je problém v tom, že Bohemia Energy (+ další) uzavřela s odběrateli “dlouhé” smlouvy, ale s výrobci energie ne. A toto si jako zákazník těžko sama zjistíte. Je to naprosto adekvátní například situaci, kdy zkrachovaly cestovky, stát posílal pro uvízlé turisty letadla a teprve potom byla uložena povinnost se pojistit proti krachu. A ERÚ jako státní spolek, žije z peněz daňových poplatníků, i těch, kteří měli energie od vykuka jménem Bohemia Energy.

 18. Já jsem taky bral elektriku od těch zkrachovancu, dobrá tedy budu platit plnou palbu.Ale ať stát nepomáhá třeba Škodovce,nebo některým jiným firmám, mají taky svůj rozum, nebo ne?

  1. Máte plnou pravdu, páč to by vlastně byla dotace jak Babišovi. to by jim nebyla hamba? Je to německý velko podnik, který si taky nepředkoupil dost čipů,těch jednoduchých pro auta chudých,protože je ani nechtěl dělat. A elektroauta jdou na odbyt?

 19. Když se na to podívate z deuhé strany, tak proč ČEZ měl 2x vyšší ceny, než BE? Takže když na 900 tis. klientech vydělalo BE 7,5 mld. Kč, kolik vydělal ČEZ na 3 mil. klientech s dvojnásobnými cenami ? 45 mld. a kde jsou?

 20. Autorka článku je podle mě úplně vedle. A co víc vnáší mezi lidi nesnášenlivost. Příště může být tak ujetá, že psala aby stát neměl lidem pomáhat při řešení covidu a atd. Teď přeháním. Nač ten stát potom máme ? Vždyť se jedná skoro o milion odběratelů ! Nemusí dávat hned horentní částky. Ale pomoci musí. Podotýkám, že jsem nebyl zákazníkem Bohemie, ale cítím se jako normální člověk. S paní pisatelky mi je nanic.

 21. JÁ JSEM STÁT!!! NIKOMU NEPOMAHÁM.TYTO KŘIVARNY SE NEDEJÍ DEN ZE DNE ALE VŠE PEČLIVE PŘIPRAVENO ODS!!!!!!!!

 22. Připadne snad někomu ČEZ, coby nadpoloviční vlastnictví státu, jako nějaká řízená firma státem ? Kulové. Ač je ČEZ čistý vývozce elektřiny, v rádiu jejich mluvčí naprosto s klidem tvrdí, že pro převzané zákazníky musí nakoupit elektřinu za tržní ceny. ČEZ si s občanů ČR dělá naprosá hovada, se kterými si vytře rektum s naprostým úsměvem. Linece pro obchodování s energiemi také vydal stát a teď se tváří že to lidi zavinili svou smlouvou s firmami ? A EON, Pražská energetika jsou pak kdo?
  Stát formou dotací připravil pro lidi neskutečnou past a teď budou platit dvojnásobek za energie? Např. 120000 ročně? To se autor článku asi posral v tunelu. Kdo má starý kotel, bude topit čím bud moci a výměnu kotlů si mohou strčit do prdele. Začíná jít skutečně o základní životní potřeby jako teplo a to už také může skončit povstáním lidu. Ne nadarmo stát předem královsky platí policajty, vojáky a soudce. Postaví se proti vzbouřenému národu ?

 23. Mícháte Čez výroba a Čez distributor dohromady. Distributor má stejný podmínky jak Eon,Inogy a ostatní.
  Výroba musí nabídnout produkci na energetické burze, a to i formou předprodeje. Je to nařízení EU. Za neuposlechnutí byli potrestáni.
  Takže chtěli jste EU. Tak to máte. Co jim to nařídili ,tak Čez na oplátku začal maloobchodovat a dělat dodavatele plynu.
  Na druhou stranu můžete být rádi,že to tak je,protože nám tam musí prodat plyn. Umíte si snad představit,že pujdeme kupovat plyn přímo do Ruska s kterým jsme v nepřátelském stavu? A že tam pojede jednat někdo z ODS nebo pan Kolář,coby min.zahraničí. Zvlášť tyto nově zvolené koalice.Vždyť není ani s kým jednat!!!

 24. To je pravda, stát nemá pomáhat, stát má nastavovat pravidla. Což nečinil, proto je za vše odpovědný.

 25. Z článku mám pocit, že autor neví, která bije. Vysoká cena elektřiny a plynu čeká totiž všechny, některé samozřejmě o pár měsíců dříve, protože každá fixace netrvá věčně a vysoké ceny energií jsou prostě realita a nic na tom nezmění krach několika dodavatelů. Prostě líp už bylo.

 26. Co je to za člověka, který píše takový blábol, takže ja jako odběratel, který se starám a aktivně hlídám platby za náklady domácnosti ( ne jak beran platím a platím) nemám narok na ochranu státu před podfukáři, kterým stát uděluje licenci k podnikání. To asi ne snad. Takže až půjdeš do restaurace a pose…. Kvůli salmoneloze, řeknem sory, měl jsi zkontrolovat kuchaře jestli není čuně.😂😂😂

 27. Když budou v jednom obchodě brambory dražší a v jednom levnější, půjde si ta chytrá autorka článku zjišťovat, koho podpoří jejich koupí? A podle toho se rozhodne? My jsme tu energii nenakupovali od nějakých překupníků protizákonně. Máme tu snad nějaký trh a nabídku a poptávku. Za to se tu přeci cinkalo klíči. A teď jsme najednou skoro zločinci, protože jsme měli o něco levnější energii? Myslím, že hloupí nejsou klienti BE, ale spíš autorka. Asi se potřebovala zviditelnit, ale nedokáže to jinak, než urážením lidí. Stejně tak by jsme mohli vykřikovat, proč by se DPH na energie mělo odpustit jen těm, které postihlo zdražení. Myslím, že i když byly určité signály, tak takový zvrat v cenách energií nepředpokládal skoro nikdo, včetně té trubky, která článek zplodila. Asi si neumí představit, co to zdražení znamená pro rodiny, které jedou na doraz jen proto, že chtěli bydlet nebo mít děti. Nebýt lidí, jako je ta chytrá, bylo by na světě lépe.

  1. Ale že bude tak velmi drahá se ví už rok.Ví to každý,kdo sleduje ekonomiku,šílence v Německu,zejména p.Merkelovou. A to že bude tak drahá,řekla už před 3 lety p.Drábová.
   A korunu tomu nasadili p.Bartošek,p.Stanjura, p.Pekarová a p.Rakušan tím že vyřadili z tendru na dostavbu jaderky Rusko. P .Pekarová jasně řekla,že to nechce nechat dojít tak daleko,aby vláda řekla: Rosatom to postaví o 30% levněji. Co jste si zvolili to máte.Drahá elektrárna-ještě dražší elektřina.A bez záruky,že ji bude vykupovat stát za cenu aby se majiteli vyplatila,tak nic ani stavět nebude. Bude drahá,protože nebude,teď je vlastně ještě levná.

 28. Co to jako má tento článek být? To si jako myslíte, že zákazníci, kteří uvěřili fixaci, která vlastně ani neexistovala, protože obchodní model jaksi s fixací vlastně ani nepočítal, můžou sami zákazníci? Na to rychle zapomeňte..tohle byl v první řadě podvod na lidi. Ty chytrý kec si laskavě nechte, protože od kontroly dodavatelů je tady ERU, které nemá žádné pravomoci ale za to zákazníci nemohou. A Bohemia nenabízela zrovna úplně nejlevnější produkty , jsou nebo byly i levnější . Tohle je.proste průser alternativních dodavatelů a to hlavně z důvodu nedostatečné nastavených pravidel.

 29. Buď dají do zákona povinné pojištění těchto firem s garancí státu (podobné jako u bank), jinak všichni alternativní prodejci skončí. Nikdo nebude mít odvahu u nich zůstat. Zbydou zde jen dva až tři distributoři, kteří budou mít monopol.

  1. Prostě v tom lidi nechaj ( tedy EU),chtěj donutit lidi, aby se každý zařídil sám,tzv.nová energetika,panely na každé střeše,rozprostřené zdroje,přebytky do sítě,auto jako rezervoár,popř uložiště.

 30. Nesouhlasím. Jediný kdo se chová nezodpovědně jsou politici, kteří za záštitou ekologie dovolí takové výkyvy ceny energií a nastavují nesmyslnou zelenou energii. Alternativní dodavatelé musejí být levnější než giganti, jinak by k nim nikdo nešel a z tohoto důvodu se vystavují většímu riziku ustání závazků.

  Dodavatel měl licenci a to podle mě je pro zákazníka dostačující. Zákazník tu není od toho, aby rozuměl problematice energetické soustavy a vývoje cen.

  Bohemia Energy poslední dobou nebyla agresivní a chovala se k zákazníkům slušně. Bohužel nepočítala s takovýma cenama energie a to ji zlomilo vaz.

  1. Když nepočítala, tak byla v oboru diletant, nesledovala trhy,odstavování elektráren a neuměla si udělat prognozu. V neposlední řadě šlo o chamtivost a
   neochotu jít do spodního oblouku křivky zisku. Doslova mizerný investor a panikář. To vidíme na burze často.

 31. Co je toto za blábol?. Bohemia energy nikdy nepatřila k nejlevnějším na prave naopak. A ano stát pomáhat nemusí. Akorát pak nastane to že X tisíc lidí bude bez proudu a plynu protože na běh mít nebudou. Což znamená odebrani děti do ústavů neboť jejich rodiče nezajistili základní potřeby. Tady by snad měl někdo přemýšlet nad tím, že firma vyhazocala stovky milionů za debilní reklamu a přitom nemá na provoz.

 32. Podle jakých signálů měli běžní spotřebitelé usoudit že Bohemia energy se chová nezodpovědně – podle reklam s Liškou? A na druhé straně mince – kdyby nebyly společnosti jako Bohemia platili by zákazníci ‘zodpovědných’ mamutů jako je ČEZ mnohonásobně vyšší ceny než platí, protože jen taková konkurence tyto hegemony donutila ceny snižovat.

  1. Jen mi při návštěvě Centropol zalhali, že mají na “severu”elektrárny,tak jsem je hnal. Taky přišel kravaťák z Bohemie energy, začal oblbovat,tak jak jsem mu řekl že obchoduju na burze a jsem bývalý energetik, tak se usmál,přestal cokoli nabízet poptal se jak se daří a rozloučil se.
   Upozorňuji kritiky ,že nedělám KOMODITY, aby bylo jasno.

 33. S tim bych i souhlasil, ale stat by se mel chovat ve vsem a se vsim stejne. Tzn: nas praci? Zadne davky, jdi makat vyres si to sam. Mas maly duchod? Tvuj problem. A mohl bych pokracovat. Podle me to neni reseni, kdyz uvazim ze zrovna energetika je dost regulovana statem

 34. Debilita zkorumpované Bauerové. Za svinstva která nejsou trestána mohou lidé. Tady krade kdo má možnost bez potrestání. Po 89 se rozkradli biliony bez následků Jaké následky když největší zloději byl Havel a Klaus.

 35. Ano byli jsme u Bohemia energy 11let ,a myslím že každý člověk si vybírá levné dodávky tak ať paní Karolína radši mlčí a nechá to na vládě, neboť vláda má ohlídat tyto firmy a nedovolit jejich nekalým praktikám .Tak ta pani co toto napsala tak jí přeji ať se jí stane co nám a pak může být chytrá

 36. Osobně je mi to celkem jedno. Při současných cenách bych platil za plyn o cca 60.000,- víc, takže jsem vypnul plynový kotel a oprášil starý kotel na uhlí. Příští týden přivezou pár metráků hnědého uhlí za pár šupů, k tomu tam na noc vždycky hodím Bursíkovu briketu a celá ekofašistická EU mi může akorát tak políbit :). Sice se člověk trochu nadře a ušpiní, ale ušetřím 45.000,-, což za to stojí. A až zdraží uhlí, tak budu holt chodit za barák do státního pro dřevo a bude topení úplně zadarmo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *