Strach v Rakousku. V zemi byla letos brutálně zavražděna už 15. žena. Podezření jdou jasným směrem

Sousední Rakousko se propadá do velkých obav. Zemí otřásla brutální vražda třináctileté dívky. Tu minulý týden našli v jedné z okrajových částí Vídně, jak informoval server Der Kurier.

Nejde přitom o první podobný případ v tomto roce, ba právě naopak. Od začátku tohoto roku zaznamenalo Rakousko již patnáctou vraždu ženy. V řadě případů byli přitom pachateli migranti, což platí i pro nejnovější vraždu.

Policie v tomto případě podezřívá tři žadatele o azyl z Afghánistánu. Čtvrtý potenciální pachatel má rovněž migrantské pozadí a aktuálně je na něj vydán evropský zatykač.

Šéf vídeňské policie Gerhard Pürstl uvedl, že oběť podezřelé pravděpodobně znala. Dobrovolně s nimi navštívila soukromý byt. Zde měla skupina konzumovat drogy. Následně došlo k hromadnému znásilnění a vraždě dívky.

Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer přiznal, že přinejmenším jeden z podezřelých neměl v zemi už co dělat. Na základě jiných trestních činů měl totiž už v roce 2019 být vyhoštěn. Tehdy však ještě nebyl plnoletý, a tak k vyhoštění nedošlo. Není však známo, proč ho úřady nevyhostily poté, co plnoletosti dosáhl.

Rakouská veřejnost je extrémně znepokojena způsobem, jakým v zemi přibývá násilí, a to především na ženách. Nejde přitom pouze o vraždy. Ty představují špičku ledovce. Objevují se však také případy domácího týrání či znásilnění, často hromadného, na což Rakušané donedávna nebyli zvyklí.

V dubnu zemi zcela šokoval případ, kdy Rakušan s egyptskými kořeny polil svou přítelkyni benzínem a následně zapálil. Žena svým zraněním podlehla.

Organizace, které hájí práva žen, už otevřeně mluví o tom, že vlna násilí na ženách má původ právě v silné migrační vlně, která do Rakouska přišla v minulých letech. Často jde o uprchlíky ze zemí, které vyznávají tradičně patriarchální model společnosti, v nichž mají ženy jen podřadnou úlohu.

Rakouská policie uvádí, že jsou to právě Afghánci, kteří mají ve srovnání s ostatními největší problém integrovat se do většinové společnosti. Počet jimi páchaných trestných činů je nadproporční.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Tlaky na zvýšení bezpečnosti dopravy na evropských silnicích velmi rychle sílí. Už nějakou dobu se připravují podrobné plány na to, jak docílit do roku 2050 naprosté absence fatálních nehod. Již v roce 2030 by se jejich počet oproti současnému stavu měl snížit na polovinu. Je tedy jasné, že změny budou muset být překotné a že se řidičů velmi výrazně dotknou. Samá omezení Na jedné straně se chystají regulace pro některé skupiny řidičů, jako jsou důchodci nebo mládež, na straně druhé potom velmi citelná opatření, která se dotknou všech. Řeší se to na úrovni celé Evropské unie, tudíž to bude platit ve všech členských státech včetně České republiky. A na jeden velký zlozvyk českých řidičů si úředníci opravdu výrazně posvítí. Nejde o nic jiného než překračování povolené rychlosti. Když vyjedete do zahraničí, zjistíte, že tam se povolených rychlostí řidiči drží mnohem více než v tuzemsku. Je to dáno mírou kontrol, ale také sankcemi, jež jsou v Česku stále velmi mírné. Problematická je především rychlá jízda v obci. Ovšem opravdu nepříjemné to začne být až ve chvíli, kdy rychlost překročíte o 40 km/h a jedete ve městě třeba devadesátkou. To se třeba na okreskách může jednoduše stát, když nedáte včas nohu z plynu. V takovémto případě můžete přijít o řidičský průkaz, i když se to často řeší jinak. Evropská unie chce ale ještě podstatně více přitvrdit. Řidičský průkaz má být odebrán už při překročení povolené rychlosti o 30 km/h. Jde sice o snížení o pouhých deset kilometrů v hodině, ovšem výsledný efekt může být opravdu nepříjemný. Ještě vám to opepří Navíc bude zavedena i další změna. Když dnes překročíte rychlost nebo uděláte podobný přestupek v jiné zemi Evropské unie, zřejmě vás to přijde draho, ale neztratíte možnost řídit ve své domovské zemi. Na tu se odebrání řidičského oprávnění nevztahuje. Brzy to však má být jinak. Záznam o odebrání řidičského oprávnění bude v kterékoliv zemi zanesen do společného evropského systému a výsledkem bude zákaz řízení po celé Evropské unii. Čtěte také: Řízení večer a v noci bude v Česku omezeno. Spousta lidí nebude smět po setmění vyjet na silnici V této souvislosti je třeba se připravit na to, že v řadě zemí budou silniční pravidla ještě přísnější, než jaký je základ chystaný Evropskou unií. Vždyť v mnoha městech se brzy bude smět jezdit maximálně 30 km/h. Pokud byste tam jeli omylem šedesátkou, přijdete o řidičský průkaz a bude se to vztahovat i na Českou republiku. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Ještě poměrně nedávno bylo českým domácnostem doporučováno, aby přešli z kotlů na tuhá paliva na plynové kotle. Ty tu s námi měly být desítky let, a to i v rámci přechodu na nízkoemisní energetiku. Nikdo totiž nepočítal s tím, že se někdo pokusí ve snaze o co nejekologičtější provoz skoncovat právě i se zemním plynem. Takhle to brzy bude Jenže přesně to se teď děje. Ačkoliv se o tom stále příliš nemluví, faktický konec plynových kotlů už je v rámci Evropské unie naplánován. Stát by se tak mělo již v roce 2029. To není zrovna vzdálený termín, jelikož to nastane za pouhých pět let. Ještě to sice není schváleno, avšak všechno k tomu směřuje. V Evropě jsme si v poslední době zvykli dávat podobné závazné cíle, byť je otázkou, co se stane, až do těchto termínů dospějeme, ale nebudeme mít hotová náhradní řešení. Termíny se pochopitelně mohou prodlužovat, ovšem když je k něčemu dopředu vydán zákaz, znamená to především to, že výrobci se na daný výrobek přestávají orientovat a pochopitelně začnou i omezovat a zastavovat jeho produkci. Pakliže tedy pojedeme na této notě, v roce 2029 žádné nové plynové kotle stejně nebudou, jelikož se již nevyrobí. V tento rok by měl začít platit zákaz jejich prodeje. Nikoliv snad přímo, ovšem zajímavou oklikou. Nesmyslná účinnost V rámci snahy o takzvaný ekologický design budou připuštěna pouze taková zařízení, která budou mít minimální účinnost 115 procent, a to namísto současných 86 %. To je hodnota, kterou plynové kotle nemohou splnit. Jednoduše tak z nabídky budou muset vypadnout. Čtěte také: Loni si koupili tepelné čerpadlo za 500 tisíc, aby ušetřili. Teď Češi litují, stát jim schválně zdražil elektřinu o desítky tisíc A jak to bude dále, už není těžké uhodnout. Nějakou dobu se ještě nechají běžet ty plynové kotle, které už jsou v domácnostech nainstalované, ovšem postupně se začne zvyšovat tlak na to, aby se i ty definitivně vyměnily za tepelné čerpadlo, navzdory tomu, že do řady domů není toto zařízení vhodné. A potom přijde zákaz, podobně jako letos s kotly 1. a 2. emisní třídy, které od září tohoto roku již nesmíte používat, a to pod hrozbou pokuty. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Placení daní je nutnou, avšak velmi neoblíbenou součástí života. Málokdo to chápe v širším celku, že hrazením těchto poplatků přispívá na provoz státu, případně si hradí důchodové a zdravotní pojištění. Ať už jsou daně jakkoliv vysoké, vždy vám bude připadat, že byste měli platit méně. Jak optimalizovat daně v roce 2024 Dá se na to ale podívat také z druhé strany. A sice, že vysoké daně jsou vlastně příjemnou starostí. Nutnost je platit totiž znamená mimo jiné to, že vyděláváte poměrně slušné peníze. Ale takto to asi nikdo nechápe. Pravdou ale je, že lidé se stejnými výdělky mohou platit velmi rozdílné sumy. Záleží totiž hodně na tom, jak dobře své daňové přiznání optimalizujete a zda využijete veškerých možností, jak si zátěž snížit. K tomu jsou nejlepší slevy na dani, které v některých případech můžete letos, tedy za rok 2023, uplatnit naposledy. Jde například o školkovné ve výši 17 300 Kč za každé dítě, ale třeba i slevu na manželku ve výši 24 840 Kč. Dále to jsou třeba sleva na studenta nebo na první, druhé, třetí a další dítě. Jaké slevy na dani lze za rok 2023 uplatnit TitulMaximální sleva na daniSleva na poplatníka30 840 KčSleva na první dítě15 204 KčSleva na druhé dítě22 320 KčSleva na třetí a další dítě27 840 KčSleva na invaliditu 1. a 2. stupně2 520 KčSleva na invaliditu 3. stupně5 040 KčSleva na držitele průkazu ZTP/P16 140 KčSleva na manželku/manžela24 840 KčSleva na manžele ZTP/P49 680 KčSleva za umístění dítěte – školkovné17 300 KčSleva na studenta denního studia4 020 Kč Jak dále ušetřit? Slevy na dani se odečtou přímo z daňové povinnosti a jsou tedy nejefektivnějším způsobem, jak ušetřit. Ovšem máme tu i další možnosti, kterou představují nezdanitelné části základu daně. V součtu jde o sumu, kterou nebudete muset zdaňovat. TitulMaximálně můžete uplatnitÚroky z hypotečního úvěru300 000 KčPenzijní připojištění24 000 KčSoukromé životní pojištění24 000 KčDary30 % ze základu daněOdborové příspěvky1,5 % zdanitelných příjmů nebo 3 000 KčPlatby za zkoušky10 000 Kč, pro ZTP 13 000 nebo 15 000 KčOdběr krve3 000 KčDarování kmenových buněk20 000 Kč Čtěte také: Kdo má v Česku bankovní účet, může okamžitě přijít o 19 400 Kč. Dejte si pozor, jinak budou peníze rychle pryč Dokdy přidat daňové přiznání Jak vidno, možnosti tu stále jsou a byla by škoda jich nevyužít. Pokud jde o termíny, potom na daňové přiznání máte čas až do 2. dubna 2024. Jednoduše si lze ale termín prodloužit tím, že přiznání podáte elektronickou formou. Potom musíte splnit termín 2. května 2024. Obecně se počítá ještě se lhůtou pěti dnů, v rámci které vám nebude vyměřeno penále. Potom už ale úřady postupují tvrdě. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

22 Replies to “Strach v Rakousku. V zemi byla letos brutálně zavražděna už 15. žena. Podezření jdou jasným směrem

 1. Kdo si pustí do země islámskou svoloč nutně na to doplatí. Ti co nemají v hlavě natrusíno to vědí už
  léta.

 2. Milí Rakušané jaké politiky jste si zvolili takové máte – bohužel takové které neumí a nechtějí řici jasné DOST již nepřijmeme jediného migranta z Afriky Afghanistanu Pakistanu Iraku Syrie a ti kteři se dopustí jakého koliv porušení zákona budou bez pardonu odsouzeni k tvrdým trestum a poté vyhoštěni s 15 letym zákazem vstupu do zemí EU !!! To to je další varování pro České voliče ! Prosím NEvolte vítače migrantu Piráty+Stan Top09 Kdu-Čsl Zelené !!

 3. Jsem rád a myslim ti za nas všechny, ze v dnešní době navrátivší se cenzury a potírání svobody slova, se k nám tato informace vůbec dostane..

  Rakušené.
  Jsme vasi velmi blízcí sousedé a neni nam, jedno co se ve VAŠÍ zemi děje.

  Snad si tenhle článek přečte co nejvice podporovatelů migrační politiky.

 4. No bývala vláda Rakouska udělala chybu,že tam nechala přijmout množství běženců,dnec premier Kurz už moc nezmůže a budou to mit horši,jasně za nejmenší přestupek vystěhovat zpět do jeho země a vic se s ním nebavit,ale??

 5. Již dne 20.3.2016 jsme podali otevřený dopis premiérovi stran přehodnocení záměru vpustit do naší Země osoby bez identity s velkým rizikem bezpečnostním i zdravotním. NIKDO se k nám nepřidal, NIKDO nás nepodpořil. Tak se nedivte – nic se samo od sebe nikdy nevytvoří.

 6. Měli by šoupat nohama a blahořečit ,že je do evropy někdo pustil,ovšem důkazem vděčnosti jsou jenom případy nespokojenosti se vším co je jim nabízeno nadále kriminalita atd…Bez milosti je vypakovat zpět a zavřít dveře jednou pro vždy.Tyto “lidé se nikdy nepřízpusobí a na práci sem opravdu nepřišli.Evropan pokud přijede do jejich končin je nucen se podrobit jejich kultuře atd…Ovšem zde to po nich nikdo nechce a ještě by jim chtěli stavět mešity a podobné zde neuznávané nesmysli.Všichni by se měli zamyslet jak dál zde je kultura taková a tam zkrátka maková.Toď vše a za sebe říkám nechtějme zde další příživníky,kteří budou jenom natahovat ruce dej,dej,dej!!!

 7. Švarc tak se budeme ptát až lidé dají hlasy fetákum,netáhlum,vítačum pirátu!! s piráty příjde zlo,znásilnování,podřezáváni,vraždy,terorismus zlo!!!

 8. Ještě nikdy v dějinách lidského konfliktu si žádná země nepustila na své území barbarské hordy, jejichž neskrývaným cílem bylo obyvatelstvo na tomto území vyhladit a zotročit, a přitom tyto primitivy ještě vykrmovala a všelijak chránila, do té doby, než budou moci v plné síle začít se svou zkázonosnou činností. Pakliže bude křesťanská Evropa existovat ještě za sto let, lidé si řeknou: „Byla to jejich nejubožejší hodina.“

 9. Tuhle verbež nepouštět do žádné země potápět jim čluny a na hranicích jim dát jasně najevo že u nás nemají co dělat dělají jenom bordel a sajou jenom naše peníze

 10. to jsme věděli, že se bude dít, ještě než se jich tu vyrojilo tolik….a je to blízko i nás, což je prostě šílený 🙁 nejsme adaptované na středověk, jsme zvyklé se oblékat do krátkých sukní a těsných džín, mít dlouhé rozpuštěné vlasy… jsme zvyklé žít normálně a pak nás díky tomu někdo odkrágluje, dostane 3 roky blázince, a pak další…? proč to nevyexpedujou zpět, vždyť amíci už je tam neokupujou, můžou si tam žít po svém…

 11. Pracoval jsem v Německu u Sicherheitsdienst v jednom Asylheimu,kde bylo okolo 100 běženců ze všech koutů světa.Můžu vám zodpovědně říci,že Afghánci patřili k nejhorším.Mohl bych vyprávět,ale asi by jste mi nevěřili co je to za lidi.Příčinou je to,že od dětství bylo okolo nich jen násilí,kterê přijali v dospělosti za své.

  1. Ale to určitě nejenom Afghánci. Dá se to obecně říci i o Čencích, ale jako pravidlo i o dalších muslimech i z bývalých sovětských republik.

 12. Když jsem byla naposledy před třemi roky ve Vídni,tak jsem se úplně zděsila kolik tam mají muslimů,kteří se klidně s čepicí na hlavě procházeli ve Stefansdomu a další stávkovali za zvětšení svých práv přímo před ním.Hrůza !!!!

 13. Tihle muslimové se NIKDY NEPŘIZPŮSOBÍ,protože jsou přesvědčení,že mají právo nás ,,nevěřící psy ” podřezávat na potkání.To jenom madama Merekl a její zaslepení vítači si myslí opak.My máme zkušenost s našimi nepřizpůsobivými,kteří se za 300 roků nepodřídili společenskému standartu a naši státní úředníci je v takovém bezpracném životě velkoryse podporují.Muslimové jsou ještě mnohem horší……

 14. Všichni toto nečtou , proto prosím šiřte a vyprávějte těmto lidem, jak se věci mají , někteří nemají přístup k těmto informacím a z českých veřejných medii se to nedozví.

 15. Aha, tak že Rakušané na to nejsou zvyklí. No ať si jen hezky zvykají. Celebrate diversity! Jen tak se ujme plnohodnotné kulturní obohacování.

 16. A to nám sem ty Afgánský svině chtějí elity taky navozit… To bude znásilněných a zavražděných žen a dětí…

 17. Je naprosto neuvěřitelné a zvrhlé, že si někdo dobrovolně do svého státu tahá miliony lidí, kteří se netají s tím, že jdou zabíjet, a proti kterým předci daného národa staletí bojovali. Historie lidi kteří mají tento exodus na svědomí tvrdě odsoudí. Tito “vítači” vrahů už měli dávno sedět ve vězení. To, že se tak nestalo je největší chyba naší současné civilizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *