Strašně moc jsem křičel, řekl Babiš k testům u kadeřnic. Prozradil, co chybí úředníkům a proč rozhodují nesmyslně

Vláda to opět schytala za nepromyšleně komunikované rozvolňování, ve kterém začíná být pěkný zmatek. Nejenže zřejmě do poslední chvíle nikdo nebude vědět, co všechno se otevře, ale navíc se neustále mění i podmínky pro využívání otevíraných služeb.

Takovým symbolem se staly testy u kadeřnic. Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo, že službu budou lidé moci konzumovat pouze po předložení PCR testu, který nebude starší 7 dní nebo antigenního testu, který nesmí být starší než 3 dny.

Zároveň byla veřejnost informován o tom, že nebudou stačit antigenní testy, které lidé podstupují v práci nebo ve škole, a to s odůvodněním, že nejsou profesionálně odebrané. Pokud tak někdo podstoupí test v zaměstnání a chce si zajít po práci k holiči, musel by se nechat v krátké době otestovat dvakrát.

Pod tlakem veřejnosti ale nakonec došlo ke změně a testy ze zaměstnání budou platit. K věci se vyjádřil i premiér Andrej Babiš, podle kterého jsou podobné zmatky a ztěžování života občanům nepřípustné. “Byla to reakce, kdy jsem křičel a strašně moc jsem křičel, protože to nemělo logiku. To tam dali úředníci úplně nesmyslně. A ministerstvo to hned večer změnilo,” uvedl Babiš pro server Blesk.cz.

Andrej Babiš celou záležitost svedl na úředníky ministerstva zdravotnictví, kterým podle něj chybí selský rozum, a proto rozhodují tak, jak rozhodují. “To je úkol ministerstva zdravotnictví a úředníků, že musí používat selský rozum. Musí se na to dívat i pohledem občanů a prakticky a to jim často chybí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments