Mejdan na střeše arcibiskupství. Kardinál Duka slavil narozeniny s prominenty

Papalášství je nesmrtelné. Přestože už na něj řada lidí v době pandemie doplatila, excesy se objevují znovu a znovu. Ten aktuální je obzvlášť vypečený. Jak informoval deník Blesk, v sídle pražského arcibiskupa a kardinála Dominika Duky se v úterý večer slavilo naplno. A to navzdory tomu, že pořádání podobných akcí je zakázáno.

Večírku na střeše Arcibiskupského paláce se účastnili prominenti, mezi kterými byl rozpoznán například “převozník pražský” Zdeněk Bergman. Ten je majitelem společnosti Pražské Benátky a má tradičně blízko k politikům na pražském magistrátě.

Byla to naše soukromá akce,” uvedl Bergman pro Blesk. Nechtěl však identifikovat další osoby, které se večírku účastnily. “To vám nedokážu říci, bylo to krátké přátelské pracovní setkání.” Jenže podle fotografií večírek začal někdy v půl šesté večer a skončil nad ránem. To lze jen těžko považovat za krátké setkání. Večírku se každopádně účastnilo více než deset osob a nechyběl mezi nimi ani sekretář kardinála Duky, Vojtěch Mátl.

Kardinál Dominik Duka oslavil 26. dubna své 78. narozeniny. Není proto vyloučeno, že šlo o jeho narozeninovou oslavu, byť přímo jeho fotografie nezachytili. Mohl se ale zrovna nacházet uvnitř, zatímco část hostů se “venčila” například na cigaretě. “K situaci se nebudeme vyjadřovat,” uvedl mluvčí Arcibiskupství pražského Jiří Prinz.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments